bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 marca 2023
  • wyświetleń: 3671

Chciał potrącić policjanta? Pościg po ulicach Wisły

Mundurowi z cieszyńskiej drogówki, po pościgu zatrzymali 38-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował bez uprawnień oraz pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chciał potrącić policjanta? Pościg po ulicach Wisły
Chciał potrącić policjanta? Pościg po ulicach Wisły - zdj. ilustracyjne · fot. KPP Cieszyn


Policjanci cieszyńskiej drogówki, w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi rajdów samochodowych na terenie Wisły, patrolowali między innymi rejon drogi wojewódzkiej w Wiśle Malince. Po godzinie 20.00 podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego seatem. Kierowca, zamiast zwolnić, tylko przyspieszył i zaczął uciekać.

- Nie zareagował najpierw na sygnały zatrzymania podane przez policjanta, który, żeby nie zostać potrąconym, musiał ratować się ucieczką, a następnie na sygnały świetlne i dźwiękowe podczas pościgu. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, i już po kilkusetmetrowym pościgu, zatrzymali go - informuje cieszyńska Komenda Powiatowa Policji.

W samochodzie oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze cztery inne osoby, w tym 4-letnie dziecko. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Cieszyna. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, za to posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo prowadził pojazd mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Nie bez winy była również 23-letnia pasażerka pojazdu, która posiadała przy sobie nieznaczną ilość narkotyków. Mundurowi w trakcie kontroli zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu w związku z zagrożeniem w ruchu drogowym oraz zabezpieczyli go na policyjnym parkingu na koszt właściciela - dodaje KPP Cieszyn.

38-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Czyny, których się dopuścił młody mężczyzna, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.