bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 marca 2023
  • wyświetleń: 1613

Chwilowy powrót zimy. Wydano aż trzy ostrzeżenia

Przed oblodzeniem, opadami śniegu, a także przymrozkami ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Alerty, posiadające pierwszy stopień, wydano dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

zima, zawieje, zamiecie, śnieg
Chwilowy powrót zimy. Wydano aż trzy ostrzeżenia · fot. Pixabay


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy oblodzenia. - Powyżej 500 m n.p.m. od godziny 13:00 a poniżej 500 m n.p.m. od godziny 20 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C. Ujemna temperatura powietrza będzie się utrzymywać aż do środy - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Prawdopodobieństwo powyższego zjawiska szacuje się na 80%, a alert obowiązuje od godziny 17.00 w poniedziałek, 27 marca, do godziny 8.00 we wtorek, 28 marca.

W kolejnym komunikacie IMGW-PIB możemy przeczytać, że "prognozowane są opady śniegu, na obszarze powyżej 500 m n.p.m. powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm". Alert o opadach śniegu obowiązuje dzisiaj (poniedziałek, 27 marca) w godzinach od 13.00 do 17.00.

IMGW-PIB ostrzega również przed przymrozkami. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 95%. - Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna w nocy około -5°C, przy gruncie do -6°C, w nocy z wtorku na środę chłodniej: około -8°C, przy gruncie około -10°C. Temperatura maksymalna we wtorek około 0°C - informują synoptycy. Ten alert obowiązuje od godziny 13.00 w poniedziałek, 27 marca do godziny 9.00 w środę, 29 marca.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.