bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 29 marca 2023
  • wyświetleń: 9502

Kompletnie bezmyślny manewr. Patrzmy w lusterka!

Zbliża się sezon motocyklowy. Właściwie można powiedzieć, że już się zaczął. Przy tej okazji jak ulał pasuje tutaj ten film nadesłany przez czytelnika. Do tej z pozoru błahej sytuacji doszło na DK-81 w Ochabach Małych (pow. cieszyński). Z pozoru błahej, bo autor nagrania zahamował i uniknął zderzenia z kierowcą, który bezmyślnie zmienił pas bez upewnienia się, że nie jest wyprzedzany. Gdyby doszło do kolizji, jej skutki pewnie nie były by tragiczne.

ReklamaInaczej sprawa miałby się, gdyby na miejscu autora nagrania jechał motocyklista. Gwałtowne hamowanie lub gwałtowna zmiana kierunku na motocyklu może być bardzo niebezpieczna i nawet niewielki kontakt z samochodem, dla motocyklisty może skończyć się tragicznie. Warto o tym pamiętać i ze sporą uwagą wykonywać wszelkie manewry związane ze zmianą kierunku. Pamiętajmy również, że motocykl jest mniejszy niż samochód i jego dostrzeżenie w lusterku może być odrobinę trudniejsze.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.