
Informacje
- 18 kwietnia 2023
- wyświetleń: 6183
[FOTO] Pierwsze spotkanie klubu EV Beskidy. Zaroiło się od elektryków
Odział "Beskidy" EV Klub Polska - to nazwa nowej inicjatywy, która pojawiła się na Podbeskidziu. Grupa zrzesza właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się kilkanaście samochodów z charakterystycznymi zielonymi tablicami rejestracyjnymi.

- Cel spotkania był stricte organizacyjny. Chcę żebyśmy spotkali się cyklicznie, raz w miesiącu tak jak spotyka się grupa EV Klub Polska w Katowicach - mówi Krzysztof Kosmala, organizator niedzielnego spotkania na terenie Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. - Kolejne spotkanie przewidziane jest na 4 czerwca na pl. Ratuszowym w Bielsku-Białej - dodaje organizator.
Była to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i uwag między użytkownikami aut elektrycznych. Czy to się komuś podoba czy też nie, od 2035 roku nie będzie możliwości rejestracji samochodów spalinowych. Aut z napędem elektrycznym będzie więc systematycznie przybywać.

Na niedzielnym spotkaniu pod Dębowcem pojawiła się także redakcja portalu bielsko.info i Bielskie Drogi. Od kilku tygodni dzięki uprzejmości bielskiego salonu Nissan Japan Motors, mamy możliwość testować elektrycznego crossowera Nissana ARIYA. Dla nas jako miłośników motoryzacji jest to świetna okazja żeby z bliska przyjrzeć się aspektom elektryfikacji i móc obiektywnie spojrzeć na to co czeka wszystkich kierowców już za kilka, może kilkanaście lat. Mowa o przesiadce z klasycznych samochodów na auta elektryczne.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.