bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 16 czerwca 2017
  • wyświetleń: 12188

Motocyklista ciężko ranny w wypadku na ul. Grażyńskiego, zmarł w szpitalu

Jak już informowaliśmy, we wtorek (13.06) po godzinie 6.00 na ulicy Grażyńskiego w Bielsku-Białej, doszło do poważnego wypadku. Na wysokości bramy fabryki FCA zderzyła się osobówka i motocykl. Kierowca jednośladu trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarł po trzech dniach.

Reklama

Ze wstępnych informacji wynikało, że 46-letni kierowca samochodu marki Peugeot, włączając się do ruchu z parkingu przy zakładzie, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym ulicą Grażyńskiego 24-letnim motocykliście.

Po uderzeniu motocyklista przeleciał ok. 20m w powietrzu i uderzył o asfalt. Młody chłopak nie dawał żadnych oznak życia. Reanimacja rozpoczęta przez świadków, która później była kontynuowana przez załogę pogotowia ratunkowego, powiodła się. Ranny z ciężkimi obrażeniami został odwieziony do szpitala. Niestety rozległy uraz czaszkowo-mózgowy okazał się na tyle poważny, że młodego mieszkańca Janowic koło Bielska-Białej, nie udało się uratować. Zmarł po trzech dniach walki o życie.

Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia ale nie ulega wątpliwości, że jedną z przyczyn tak poważnych obrażeń mógł być źle zapięty kask lub wadliwa klamra odpowiadająca za połączenie pasków pod szyją motocyklisty. W momencie wypadku kask spadł z głowy motocyklisty. Dalsze czynności w sprawie prowadzi bielska policja i prokuratura. Oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych czynności i badań.

Warto wspomnieć, że widoczność podczas wyjazdu z parkingu przy bramie nr 2 jest bardzo zła. Wyjazd znajduje się na zakręcie ulicy Grażyńskiego, na którym dodatkowo roi się od samochodów zaparkowanych niemalże przy krawędzi jezdni.

Motocyklista ciężko ranny w wypadku na ul
fot. bielsko.info


Motocyklista ciężko ranny w wypadku na ul
fot. bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.