bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 maja 2023
  • wyświetleń: 2845

Na zielonym" i kolizja... Sygnalizacja nie zawsze zapewnia bezpieczeństwo

Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi na jednym ze skrzyżowań w Mikuszowicach Ślaskich. To nie do końca wina kierowców. Jak zauważyli użytkownicy dróg, zainstalowana tam sygnalizacja świetlna pozwala na jazdę w kolizyjnych kierunkach.

skrzyżowaniu ul. Willowej z ul. Bystrzańską
Skrzyżowanie ulic Willowej z Bystrzańską w Bielsku-Białej · fot. arch. Rafała Ryplewicza


W sprawie skorygowania ustawień pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Willowej z ul. Bystrzańską na terenie dzielnicy Mikuszowice Śląskie w bielskim Ratuszu podjął interwencję radny Rafał Ryplewicz.

- Na prośbę mieszkańców zwracam się z pilną prośbą analizy oraz ewentualnego skorygowania ustawień pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Willowej z ul. Bystrzańską w Mikuszowicach Śląskich. Prośba ta jest spowodowana wieloma niebezpiecznymi zdarzeniami, które mogły w swoich skutkach doprowadzić w tym miejscu do wystąpienia kolizji drogowych - opisuje przedstawiciel mieszkańców..

- Kierujący pojazdami, które po zapaleniu się zielonego światła jako pierwsze wyjeżdżają z ulicy Willowej, zwłaszcza prosto w kierunku drogi szybkiego ruchu S-1, według przekazanych mi opinii oraz nagrań, narażone są na kolizje z pojazdami, które jako ostatnie przed nastaniem czerwonego światła przejeżdżają ul. Bystrzańską w kierunku Bystrej. Zdaniem interweniujących u mnie kierowców konieczna jest szybka interwencja w tej sprawie - dodaje członek Rady Miejskiej.

Jak w odpowiedzi poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, wspomniana "sygnalizacja znajduje się w administracji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o/Pszczyna".

- Wniosek pana radnego został przesłany do powyższej jednostki zgodnie z kompetencjami z prośbą o rozpatrzenie i udzielenie odpowiedzi - dodał wiceprezydent.

Do tematu wrócimy.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.