bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 maja 2023
  • wyświetleń: 2668

[FOTO] Gmina Jasienica: przebudowa drogi powiatowej zakończona

Bezpieczniejsi piesi, większy komfort jazdy kierowców. Zakończyła się duża inwestycja drogowa w powiecie bielskim. Droga powiatowa w gminie Jasienica - ulice: Międzyrzecka i Rudzicka właśnie przeszła odbiory techniczne. Dla mieszkańców oznacza to koniec uciążliwego objazdu.

Przebudowane ulica Międzyrzecka i Rudzicka w gminie Jasienica · fot. Powiat bielski


Przebudowany został prawie 3,5 kilometrowy odcinek drogi od cmentarza ewangelickiego w Międzyrzeczu do ronda z ul. Strumieńską w Rudzicy. Jezdnia została poszerzona do 6,5 m, a na całej jej długości powstał chodnik lub utwardzone pobocze. Bezpieczeństwo mieszkańców mają poprawić także inne elementy: nowe oświetlenie, każde przejście dla pieszych zostało doświetlone, przy drodze zamontowano miernik prędkości.

- Całość przedsięwzięcia zamknęła się ostatecznie kwotą ok. 13,5 mln zł. Realizacja była możliwa, ponieważ udało nam się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - niespełna 5,8 mln zł. Dziękuję za dobrą współpracę i zrozumienie w gminie Jasienica. Musieliśmy bowiem w trakcie realizacji dopłacić z naszych budżetów do robót kolejne prawie 2 mln zł, co było związane m.in. z szalejącą inflacją i skutkami wojny w Ukrainie. Gmina i powiat solidarnie po połowie złożyły się na wkład własny - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

W ramach inwestycji uporządkowano odprowadzenie i zagospodarowanie wód opadowych z drogi.
Przebudowa trwała niecałe 2 lata.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.