bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 maja 2023
  • wyświetleń: 11087

[WIDEO] Jeśli myślisz, że jesteś anonimowy to jesteś w błędzie!

W poniedziałek po południu zgłosili się do nas pracownicy Centrum Nurkowego Eden Sport w Bielsku-Białej z prośbą o pomoc i poradę. Pod drzwiami do obiektu znaleźli portfel wypełniony kartami kredytowymi i dokumentami mieszkańca pow. żywieckiego. Wewnątrz nie było gotówki. Rzut oka na monitoring pozwolił ustalić skąd na schodach do centrum nurkowego wziął się portfel. Ciekawa historia, więc od początku.Jak się okazało po przejrzeniu monitoringu, około godziny 17.00 pod Centrum Nurkowym Eden Sport w Bielsku-Białej przy ul. Kazimierza Wielkiego zatrzymał się motocyklista, który przez kila minut oglądał trzymany w rękach przedmiot. Był to portfel, który ów motocyklista wyrzucił na pobliskie schody. Po kilkudziesięciu minutach bez udziału policji udało się namierzyć właściciela portfela. Jak się okazało, portfel został mężczyźnie prawdopodobnie skradziony lub (co mniej prawdopodobne ale możliwe) zagubiony. Na jego szczęście, poza pieniędzmi nic nie zginęło. Udało się odzyskać dokumenty, których ponowne wyrobienie jest bardzo problematyczne.

Motocyklista, który jak można się domyśleć w jakimś stopniu jest zamieszany w kradzież lub przywłaszczenie portfela, prawdopodobnie myślał, że jest anonimowy i nie uda się go namierzyć. Wręcz przeciwnie. Nagrały go dwie kamery - jedna monitoringu centrum nurkowego, druga zainstalowana w zaparkowanym przy drodze samochodzie. Materiał z widoczną twarzą i numerami rejestracyjnymi zostanie niebawem przekazany policji. Śledczy będą ustalać w jaki sposób motocyklista wszedł w posiadanie nieswojego portfela i czy to on zabrał pieniądze.

Pamiętajmy, że jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, znalezione cenne przedmioty należy zwrócić właścicielowi lub powiadomić policję o znalezisku i postępować zgodnie z instrukcjami mundurowych. Powiedzenie "znalezione, nie kradzione" to tylko powiedzenie, a przywłaszczenie cudzego może rodzić poważne kłopoty!

Przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób (także przez znalezienie) to zgodnie z Kodeksem Karnym przestępstwo. Kwestię tą reguluje art. 284 K.k. Za taki czyn grozi kara grzywny, ograniczenie wolności, a nawet pozbawienie wolności do 3 lat!

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.