bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 maja 2023
  • wyświetleń: 7609

[WIDEO] Brak odległości i chwila nieuwagi. Solidna kraksa na S-1

W poniedziałek, 15 maja chwilę przed godziną 13.00 na S-1 w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kraksa miała miejsce na węźle Mikuszowice, na wyjeździe z ul. Bystrzańskiej i Żywieckiej w stronę Zwardonia. Jak do tego doszło widać na filmie nadesłanym przez czytelnika.Wszystko wskazuje na to, że kierowca białego auta nagle zatrzymał się na pasie ruchu. Prawdopodobnie chciał uprzejmie wpuścić kierowcę Mini, któremu skończył się pas rozbiegowy. Kierowca Jeepa jadący z nim zdołał wyhamować. Kierowca Hyundaia miał trochę mniej szczęścia i najechał na tył hamującego Jeepa. Na szczęście nikomu nic groźnego się nie stało. Solidnie potłukły się jedynie samochody.

Kraksa na Węźle Mikuszowice - 15.05.2023
fot. nadesłane przez czytelnika


Pamiętajmy, że zatrzymanie się na drodze ekspresowej to najlepszy przepis na kraksę. Zwłaszcza gwałtowne, tak jak to miało miejsce tutaj w przypadku białego auta jadącego przez Jeepem. Jeśli kierowca Mini nie potrafił poprawnie wjechać na drogę ekspresową to niech czeka, aż droga będzie wolna. Nadmiar uprzejmości w wykonaniu kierowcy białego auta skutkował solidną kraksą, choć za zdarzenie bezpośrednio odpowiada kierowca czerwonego auta, który nie zachował należytej odległości i ostrożności.

Kraksa na Węźle Mikuszowice - 15.05.2023
fot. nadesłane przez czytelnika


Pas rozbiegowy na drogach ekspresowych jest na tyle długi, że nawet stosunkowo słabym samochodem można rozpędzić się do prędkości umożliwiającej płynne włączenie się do ruchu na "esce". Niestety tego na kursie prawa jazdy przeważnie nie uczą, bo taka wiedza nie przydaje się do egzaminu.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.