bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 maja 2023
  • 18 maja 2023
  • wyświetleń: 11176

[FOTO] Clarkson, Hammond i May odwiedzili Podbeskidzie. Kiedy premiera?

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May - każdy miłośnik motoryzacji (i nie tylko) zna te nazwiska. Najbardziej rozpoznawalni dziennikarze motoryzacyjni na świecie, pracujący obecnie nad programem "The Grand Tour" w czerwcu ubiegłego roku odwiedzili Polskę, w tym Podbeskidzie. Kiedy premiera nowego sezonu programu z odcinkiem nagranym w naszym kraju? Znamy datę!

Fotosy z nowego sezonu programu The Grand Tour · fot. Materiały prasowe


Zdjęcia z trasy S-52 między Bielskiem-Białą a Skoczowem podesłała w ubiegłym roku naszej redakcji ekipa Moto Show, cyklicznej imprezy motoryzacyjnej odbywającej się na terenach Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

The Grand Tour na Podbeskidziu - 26.06.2022
The Grand Tour na Podbeskidziu - 26.06.2022 · fot. MotoShow


Teraz podano datę premiery nowego sezonu The Grand Tour, którego odcinki nagrywano między innymi na Podbeskidziu. Jak poinformowano w mediach społecznościowych programu, nowa seria, z podtytułem "Eurocrash", będzie miała swoją premierę w serwisie Amazon Prime Video w piątek, 16 czerwca.

Ekipa zabierze nas w liczącą ponad 2200 kilometrów epicką podróż po Europie Wschodniej, odwiedzając po drodze Polskę, Słowację, Węgry i Słowenię. Żeby było jeszcze ciekawiej, do pokonania tej trasy nie wybrali wcale najnowszych supersamochodów, lecz auta w stylu retro. Jeremy usiadł za kierownicą Mitsuoki Le-Seyde, Richard prowadził Chevroleta SSR, a James zdecydował się na Crosleya Convertible.

The Grand Tour na Podbeskidziu - 26.06.2022
The Grand Tour na Podbeskidziu - 26.06.2022 · fot. MotoShow


The Grand Tour to brytyjski program motoryzacyjny produkowany na zlecenie Amazon.com. Jego prowadzącymi są Jeremy Clarkson, Richard Hammond. Trzej panowie zasłynęli w programie Top Gear produkowanym przez brytyjską stację BBC. W 2015 roku Jeremy Clarkson wdał się w bójkę z producentem podczas filmowania. Został zawieszony, a następnie zwolniony przez kierownictwo stacji BBC. W efekcie tego z Top Gear odeszli dwaj pozostali prezenterzy - Richard Hammond i James May - oraz producent wykonawczy Andy Wilman.

The Grand Tour na Podbeskidziu - 26.06.2022
The Grand Tour na Podbeskidziu - 26.06.2022 · fot. MotoShow


Pod koniec lipca 2015 Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May podpisali umowę z Amazon.com na stworzenie nowego programu motoryzacyjnego. Umowa stanowiła, że zostanie wyprodukowanych 36 odcinków (3 sezony po 12 odcinków), a budżet jednego odcinka wyniesie 4,4 miliona funtów (24 miliony złotych za odcinek). Obecnie trwają zdjęcia do czwartego sezonu, tego cieszącego się ogromną popularnością programu motoryzacyjnego. The Grand Tour regularnie ogląda ponad 300 milionów osób!

Ekipa The Grand Tour napotkania w okolicy Pustyni Błędowskiej - 25.06.2022 · fot. Turbo / Helipoland.com


Loading...

mp, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.