bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 maja 2023
  • wyświetleń: 2866

[FOTO] Budowa zakończona? Drogowcy zwijają asfalt. O co chodzi?

Od 2021 roku trwają prace nad przebudową ul. Łowieckiej w Bielsku-Białej. W zakres wartych blisko 30 mln złotych prac wchodzi m.in. budowa ronda u zbiegu Łowieckiej, Antycznej i Zwardońskiej. Wydawać by się mogło, że temat dobiega końca, ale ku zdziwieniu mieszkańców na budowie dzieją się dziwne rzeczy.

Reklama

Końcem kwietnia na nowopowstałe rondo wjechał ciężki sprzęt - 24.04.2023
Końcem kwietnia na nowopowstałe rondo wjechał ciężki sprzęt - 24.04.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Końcem kwietnia na teoretycznie gotowym rondzie pojawił się ciężki sprzęt. Drogowcy skuli betonowy pierścień okalający centralną wyspę na rondzie. Zapytaliśmy Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, co było powodem takich działań wykonawcy inwestycji.

- Obecnie trwają prace wykończeniowe, przede wszystkim związane z porządkowaniem terenu, nasadzeniem drzew, montażem elementów małej architektury, montażem oznakowania pionowego oraz poziomego. Równolegle do tych prac trwa weryfikacja jakości wykonanych robót i tak w trakcie weryfikacji wizualnej nawierzchni betonowej na pierścieniu ronda zaobserwowano uszkodzenia struktury betonu. Inwestor zobowiązał nadzór do wykonania niezależnych badań betonu nawierzchniowego. W badaniach stwierdzono, niewystarczające parametry wytrzymałościowe betonu. W związku z powyższym konieczne jest ponowne wykonanie pierścienia betonowego, które będzie realizowane powtórnie w najbliższych dniach. - 26 kwietnia przekazał nam Wojciech Barteczko, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycyjnych MZD. I faktycznie nowy betonowy pierścień na rondzie pojawił się kilka dni później.

Betonowy pierścień został uzupełniony po kilku dniach
Betonowy pierścień został uzupełniony po kilku dniach · fot. nadesłane przez czytelnika


To nie koniec poprawek na placu budowyW poniedziałek, 15 maja w okolicy nowopowstałego ronda pojawiła się frezarka do asfaltu. Ciężki sprzęt zajął się ścieraniem wierzchniej warstwy niedawno ułożonej nawierzchni, a okoliczni mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia. Co się stało?

- Podobnie jak w przypadku pierścienia stwierdzono wady w ostatniej warstwie ścieralnej w nawierzchni z betonu asfaltowego, oczywiście dotyczy to wlotu ulicy Zwardońskiej. Po wykonaniu niezależnych badań nawierzchni, nadzór budowy stwierdził konieczność powtórnego ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni. W najbliższych dniach zostanie ponownie ułożona warstwa ścieralna na ul. Zwardońskiej - przekazał nam W. Barteczko z MZD. - W dalszym ciągu trwa weryfikacja pozostałych robót, w ocenie Nadzoru budowy są dalsze uwagi co do jakości robót na ścieżce dla rowerów w obrębie nowo wybudowanego ronda. Możliwe jeszcze dodatkowe utrudnienia, ale w tym przypadku nie będzie to dotyczyło ruchu samochodowego - dodał.

Drogowcy zdjęli ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na ul. Zwardońskiej - 15.05.2023 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Oznakowanie budzi wątpliwościZgłosili się do nas mieszkańcy, którzy twierdzą, że oznakowanie na ul. Łowieckiej jest jedną wielką zagadką. Chodzi o fakt, że wjazd w ul. Łowiecką od strony nowopowstałego ronda jest w pełni możliwy. Nie ma żadnych znaków zakazujących wjazdu na drogę, która choć wygląda na gotową, formalnie jest w trakcie budowy.

Jadąc od drugiej strony, od skrzyżowania ulic Skarpowej i Dębowiec, widnieje znak B-1 "Zakaz ruchu wszelkich pojazdów". Zakaz nie dotyczy pojazdów budowy i mieszkańców o czym informuje stosowna tabliczka. W praktyce od tej strony nikt więcej nie może wjechać w ul. Łowiecką. Tyczy się to także rowerzystów, bowiem nie ma wyłączenia ich z zakazu. Jest to bardzo problematyczna sytuacja zarówno dla mieszkańców jak i właścicieli punktów gastronomicznych ulokowanych wzdłuż ul. Łowieckiej, tak bardzo lubianej przez turystów. Tracą oni klientów, którzy zastosują się do zakazu widocznego na wlocie w ul. Łowiecką od strony Wapienicy.

Wjazd w ul. Łowiecką od strony Wapienicy ogranicza znak B-1. Jadąc od strony lotniska oznakowania brak - 15.05.20.
Wjazd w ul. Łowiecką od strony Wapienicy ogranicza znak B-1. Jadąc od strony lotniska oznakowania brak - 15.05.20.2023 · fot. sid

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.