bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 maja 2023
  • wyświetleń: 3377

[FOTO] Poślizg w deszczu zakończony solidną kraksą

W środę, 17 maja około godziny 22.00 na ul. Konopnickiej w Bielsku-Białej doszło do solidnej kraksy. Ogólnie cały deszczowy dzień obfitował w różne zdarzenia drogowe. To było szczególnie niebezpieczne.

Kolizja na ul. Konopnickiej - 17.05.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Kierowca Renault utracił panowanie nad swoim pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z Peugeotem. Oba pojazd po zderzeniu uderzyły w ogrodzenie posesji. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe.

Lekarz pogotowia ratunkowego podjął decyzję o hospitalizacji dwóch osób. To kierowca Peugeota i pasażerka Renault. W szpitalu okazało się, że poszkodowani nie odnieśli poważnych obrażeń i mogli zostać zwolnieni do domu. Cała sprawa zakończyła się mandatem karnym. Droga była zablokowana bliskie dwie godziny.

Choć to powinno być oczywiste warto przypomnieć, że podczas opadów deszczu drogi stają się dużo bardziej śliskie niż ma to miejsce, gdy jest sucho. Warto dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych, własnych umiejętności i stanu technicznego samochodu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.