bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 maja 2023
  • wyświetleń: 16771

[WIDEO] 11 mandatów w kilka sekund. Tak sami prosimy się o kwit

Ten temat na łamach portalu Bielskie Drogi poruszaliśmy już wielokrotnie, ale nadsyłane przez Was materiały pokazują, że dalej warto o nim mówić. O czym? O przejazdach kolejowych i ich pokonywaniu tuż po przejeździe pociągu. Warto zapamiętać jedną rzecz - podniesiona rogatka nie zezwala na wjazd lub przejście przez torowisko. Musi zgasnąć czerwony sygnalizator i dopiero wtedy możemy ruszyć.Zarejestrowana sytuacja miała miejsce kilka dni temu na ul. Sempołowskiej w Bielsku-Białej. Na filmie nadesłanym przez czytelniczkę widać 10 osób, które wchodzą na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator wyświetla kolor czerwony, a rogatki jeszcze nie podniosły się do góry. Wygląda niewinnie ale ustawodawca przewidział za to wykroczenie 2000zł mandatu! Taki sam mandat otrzymałby kierowca autobusu miejskiego, gdyby nagranie trafiło na policję. Dodatkowo do jego konta dopisane zostałoby 15 punktów karnych, które na dzień dzisiejszy utrzymują się dwa lata!

Materiał nie trafił jednak do organów ścigania. Autorka nie miała na celu nikogo karać, a zwrócić uwagę na poważny problem jakim jest bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Przed publikacją skontaktowaliśmy się z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Bielsku-Białej, który zapewnił, że z kierowcą została przeprowadzona rozmowa i został on pouczony. Skontaktował się z nami również sam kierowca, który siłą rzeczy wcześniej widział o planowanej publikacji. Zapewnił, że taka sytuacja przytrafiła się mu po raz pierwszy i na pewno ostatni. Był głęboko poruszony swoim błędem. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może nas kosztować nie tylko srogi mandat, ale także utratę zdrowia oraz życia. Żaden pojazd nie ma szans w starciu z rozpędzonym pociągiem, nawet ważący kilkanaście ton autobus komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy także, że każdy przejazd kolejowy jest monitorowany. Nawet jeśli naszego wykroczenia nie zauważył żaden policjant, który zgodnie z prawem powinien podjąć interwencję, mógł to zauważyć operator monitoringu kolejowego. Nagrania z przejazdów są sukcesywnie przekazywane do rozpatrzenia policyjnym działom wykroczeń.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.