bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 1 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6677

[WIDEO] Dzika zwierzyna na S-1. Policjanci wstrzymali ruch

W czwartek, 1 czerwca około godziny 10.00 kierowcy podróżujący trasą S-1 z Bielska-Białej do Żywca napotkali utrudnienia. Policjanci byli zmuszeni na kilkadziesiąt minut wstrzymać ruch. Młody jeleń dostał się na ruchliwą szosę i nie mógł znaleźć zjazdu, którym byłby w stanie opuścić drogę ekspresową. Zwierzak nie miał ochoty na współpracę z mundurowymi. Do akcji wkroczyła także straż i służba drogowa.Młody jelonek dostał się na S-1 w okolicy węzła Wilkowice. Niebezpieczeństwo do WCPR zgłosili kierowcy, którzy podróżowali szosą i już po kilku minutach na miejscu pojawił się nieoznakowany radiowóz grupy SPEED. Policjanci wstrzymali ruch i próbowali zapędzić zwierzę do zjazdu łączącego S-1 z ul. Wyzwolenia w Wilkowicach. Bezskutecznie bo zwierzak minął zjazd i popędził pod prąd między samochodami stojącymi w korku. Policjanci i wezwani na miejsce strażacy musieli się przegrupować by dostać się w rejon węzła Mikuszowice. Tam przestraszone zwierzę przeskoczyło na przeciwległy pas i zabawa zaczęła się od początku...

Zwierzę przed kilkadziesiąt minut wodziło za nos policjantów i strażaków - 1.06.2023
Zwierzę przed kilkadziesiąt minut wodziło za nos policjantów i strażaków - 1.06.2023 · fot. sid


Finalnie po kilkudziesięciu minutach młodemu jelonkowi udało się odciąć drogę ucieczki i wyprowadzić go z drogi S-1 na peryferia. To zdarzanie pokazuje, że drogi ekspresowe wbrew powszechnie panującej opinii nie są wolne od zagrożeń związanych z dziką zwierzyną. Ekrany akustyczne i sitaki ograniczają możliwość wtargnięcia większej zwierzyny na jezdnię, ale nie da się w żaden sposób zabezpieczyć asfaltowych łączników, po których poruszają się samochody.

Potrącenie sarny na S-1 w Wilkowicach - 31.05.2023
Potrącenie sarny na S-1 w Wilkowicach - 31.05.2023 · fot. nadesłane przez czytelniczkę


Wczoraj wczesnym wieczorem właśnie w tej okolicy doszło do potrącenia dzikiej zwierzyny przez samochód osobowy. Warto zachować szczególną ostrożność. Fakt, że droga pozwala jechać z prędkością 120km/h nie oznacza, że właśnie takiej prędkości musimy się trzymać. Czasem 10-20km/h wolniej daje zdecydowane większe szanse na manewr obronny w przypadku zagrożenia. Jest to także prędkość, która nie będzie uciążliwa dla innych uczestników ruchu drogowego.Zwierzęta leśne można spotkać w różnych częściach miasta, także tych mocno zurbanizowanych, gdzie teoretycznie nie ma dla nich dobrych warunków do bytowania. Powodów może być wiele, ale zdaniem wielu przyczyną może być wataha wilków, która na stałe bytuje na wschodnio-południowych zboczach gór okalających miasto Bielsko-Biała. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule bielsko.info z 10 stycznia: Wilki w bielskiej Straconce i Lipniku. Apel o spokój ale i ostrożność!

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.