bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 8311

Grupa SPEED znów w akcji. Tym razem pieszy pościg za 21-latką

Przeszło tydzień temu policjanci z cieszyńskiej grupy SPEED uczestniczyła w interwencji za skradzionym pojazdem. Tym razem brali udział w pieszym pościgu, równie skutecznie. Uciekinierka została zatrzymana.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolując drogę krajową w Ochabach Wielkich zauważyli toyotę, którą podróżowały dwie kobiety. Jedna z nich, siedząca na miejscu pasażera wyglądem przypominała osobę ukrywającą się przed wymiarem ścigania.

Mundurowi dali więc wyraźny sygnał kierującej do kontynuowania jazdy za radiowozem i zatrzymania się we wskazanym miejscu. Nagle kierująca Toyotą zatrzymała swój samochód, a po zatrzymaniu wybiegła z niej 21-letnia pasażerka. Policjanci ruszyli w pościg pieszy. Kobieta przebiegała między pędzącymi samochodami, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Ostatecznie policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną 21-latkę i potwierdzili swoje przypuszczenia, bowiem była ona poszukiwana 3 listami gończymi. Po tym, jak została ukarana mandatami w wysokości ponad 11 tysięcy złotych za popełnione wykroczenia, trafiła do aresztu. Natomiast 18-latka, która umożliwiła swojej koleżance ucieczkę i przyczyniła się do niebezpiecznej sytuacji na ruchliwej drodze została ukarana mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.

pj / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.