bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 6 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1281

Zmiany na ul. Barlickiego w Czechowicach. Zlikwidują przejazd

Powoli kończą się utrudnienia związane z pracami na przejazdach kolejowych na ulicy Barlickiego, w rejonie ulicy Kraszewskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Wykonawca czechowickiego węzła kolejowego zlikwiduje jeden z przejazdów kolejowych.

Roboty prowadzone na przejazdach kolejowych na ul. Barlickiego - 12.04.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Temat przejazdów kolejowych na ulicy Barlickiego poruszył na majowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej radny Janusz Uszok, zwrócił uwagę, że jeden z nich jest naprawiony, a drugi - wyfrezowany. Dodał także, że według nieoficjalnych informacji droga ma zostać otwarta 7 czerwca.

- Prace mają zakończyć się do 2 tygodni. Jeśli chodzi o przebiegające tam linie kolejowe, to jedna z nich zostanie zlikwidowana, a mają zostać te, znajdujące się o ul. Kraszewskiego i od zakładu firmy ZF. Planowane jest wyasfaltowanie odcinka drogi pomiędzy tymi torami. Będziemy negocjować z Budimexem o to, aby został wykonany szerszy zakres odtworzenia - poinformował zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Paweł Mrowiec.

Warto dodać, że przejazdy kolejowe na ul. Barlickiego są ponownie zamknięte od połowy kwietnia, o czym informowaliśmy w artykule "Przejazdy kolejowe na ul. Barlickiego ponownie zamknięte". Co ważne, wytyczono przejście dla pieszych i rowerzystów. Objazd dla samochodów poprowadzono ulicami Prusa i Łukasiewicza.

W tym samym tekście informowaliśmy także, że prace mają potrwać do "około połowy czerwca".

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.