bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1285

[FOTO] To newralgiczna droga. Jest koncepcja jej przebudowy

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przedstawił koncepcję przebudowy ulicy Ligockiej - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mazańcowicką do skrzyżowania z DK-1. Powstała na podstawie zebranych danych - jak informuje magistrat, na bieżąco analizuje on problemy komunikacyjne na terenie gminy.

Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję
Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak przypomina Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, ulica Ligocka jest jedną z czterech głównych dróg wlotowych do centrum Czechowic-Dziedzic z drogi krajowej nr 1. Problematyczny jest w szczególności układ skrzyżowania ulicy Ligockiej z krajową "jedynką". Brak lewoskrętu i prawoskrętu z ulicy Ligockiej do DK-1 powoduje długie korki, które kierowcom dają się we znaki szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

- Koncepcja przebudowy ulicy Ligockiej zawiera kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest przebudowa omawianego wyżej skrzyżowania. Projektant zaplanował budowę prawoskrętów i lewoskrętów wraz z pasami dojazdowymi - zarówno po wschodniej, jak i po zachodniej stronie skrzyżowania ulicy Ligockiej z drogą krajową nr 1 - dodaje czechowicki UM.

Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję
Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Kolejnym pomysłem na upłynnienie ruchu na odcinku od DK-1 do ulicy Mazańcowickiej jest rozbudowa ulicy Ligockiej. Projektant zaproponował, aby droga posiadała dwa pasy ruchu w obu kierunkach oddzielone od siebie pasem zieleni.

- Ciekawą propozycją jest również budowa trzech rond turbinowych - skrzyżowań o ruchu okrężnym, które dedykowane są właśnie drogom o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Pierwsze z rond turbinowych zaprojektowano na wysokości ulicy Marzanny. Drugie rondo miałoby powstać na skrzyżowaniu ulicy Ligockiej z ulicą Stawową, a trzecie na proszącym się o przebudowę szerokim skrzyżowaniu ulicy Ligockiej z ulicą Mazańcowicką - wylicza magistrat.

Koncepcja przebudowy ul. Ligockiej od DK-1 do skrzyżowania z ul. Mazańcowicką · fot. UM Czechowie-Dziedzice


- Co ważne, projektowane ronda na skrzyżowaniach ulicy Ligockiej z ulicami Marzanny i Stawowej w przyszłości obsłużą dojazd do niezagospodarowanego obecnie terenu po południowej stronie ulicy Ligockiej - podsumowuje czechowicki Urząd Miejski. Nieoficjalnie mówi się o budowie w części tego terenu dużego osiedla mieszkaniowego.

UM dodał, że wkrótce opublikuje kolejne propozycje zmian układu drogowego - tym razem w południowej części Czechowic-Dziedzic.

Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję
Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.