bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 czerwca 2023
  • wyświetleń: 5516

Likwidują znany salon samochodowy. Duże utrudnienia dla klientów

Z mapy Bielska-Białej znika jeden z najbardziej znanych salonów samochodowych. Mowa o obiekcie Peugeot Magurka, który w naszym mieście działa od ponad 30 lat. Oznacza to duże utrudnienia dla klientów, którzy będą musieli na razie korzystać z ASO oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów.

Zlikwidują znany salon samochodowy. Duże utrudnienia dla klientów
Likwidują znany salon samochodowy. Duże utrudnienia dla klientów · fot. Facebook / Magurka


O zmianach salon Peugeot Magurka poinformował na swojej stronie internetowej. - Informujemy, iż w dniu 31.03.2023 roku została zakończona umowa dealerska pomiędzy Magurka Sp. z o.o. a Stellantis Polska Sp. z o.o. Jest to efekt projektu firmy Stellantis, który zakłada stworzenie sieci dealerskiej bazującej na bardzo efektywnym wykorzystaniu powierzchni i optymalnym pokryciu kraju wielomarkowymi reprezentantami Stellantis. Magurka Sp. z o.o. pozostaje w autoryzowanej sieci serwisowej samochodów marki Peugeot do 30 czerwca 2023 roku - czytamy w komunikacie firmy.

Jak podaje z kolei branżowy serwis francuskie.pl, celem reorganizacji jest zmniejszenie kosztów działania sieci sprzedaży oraz budowa tak zwanych Domów Stellantis. Te wielomarkowe salony mają zastąpić dedykowane punkty, które były obecne do tej pory. House of Stellanits będą grupować marki masowe oraz oddzielnie marki premium. Widać je już w niektórych miastach, mają charakterystyczną ciemną fasadę.

Zlikwidują znany salon samochodowy. Duże utrudnienia dla klientów
Likwidują znany salon samochodowy. Duże utrudnienia dla klientów · fot. Facebook / Magurka


Reorganizacja oznacza także utrudnienia dla klientów. To utrudniony dostęp do serwisów i salonów - ta będzie między innymi w Bielsku-Białej.

- W ślad za Pana zgłoszeniem mailowym z dnia 29.05.2023 z przykrością potwierdzamy, że umowa dealerska Stellantis Polska z firmą Peugeot w Bielsku-Białej została zakończona. W tej sytuacji należy zgłosić się do innej wybranej przez Pana autoryzowanej stacji obsługi Peugeot. Za wszelkie utrudnienia oraz kłopoty pragniemy Pana przeprosić. Z wyrazami szacunku - taką odpowiedź na swoje pytanie o ASO Peugeot otrzymał jeden z czytelników serwisu francuskie.pl, cytowany przez portal.

W miejscu salonu pojawi się najprawdopodobniej duży sklep spożywczy. Klienci z Bielska-Białej i okolic będą musieli korzystać z serwisów, które znajdują się kilkadziesiąt kilometrów na północ od naszego miasta.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.