bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 15 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1081

Światła na skrzyżowaniu z DK-1 generują korki. Starania gminy

Wójt Goczałkowic zabrała głos w sprawie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Brzozową. Niestety starania gminy dotyczące wydłużenia światła zielonego nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Jest jednak szansa na rozładowanie korków po zakończeniu dwóch trwających w pobliżu inwestycji drogowych.

Światła na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Brzozową i Główną
Światła na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Brzozową i Główną - 06.2023 · fot. Gabriela Placha - wójt gminy Goczałkowice-Zdrój


- Wprowadzony końcem ubiegłego roku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad program pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 1 z ul. Główną i Brzozową ciągle budzi emocje. A to ze względu na tworzące się korki na terenie Goczałkowic-Zdroju. Po mojej pierwszej interwencji wydłużono w godzinach szczytu czas trwania sygnału zielonego na wlocie ul. Brzozowej i ul. Głównej do DK 1 - z 13 sekund do maksymalnie 18 sekund - wspomina Gabriela Placha.

Budowa ul. Warzywnej wzdłuż DK 1, od ul. Głównej do ronda przy zakładach mięsnych
Budowa ul. Warzywnej wzdłuż DK 1, od ul. Głównej do ronda przy zakładach mięsnych · fot. Gabriela Placha - wójt gminy Goczałkowice-Zdrój


Jednak i to nie doprowadziło do znacznego rozładowania ruchu. Dlatego kolejny wniosek o wydłużenie czasu wyjazdu z dróg lokalnych na DK-1 wójt wystosowała pod koniec kwietnia. Niestety, GDDKiA nie widzi takiej możliwości. Zarządca tłumaczy, że dalsze wydłużanie długości trwania sygnałów zielonych, a w konsekwencji długości całego cyklu nie przyniesie wymiernych korzyści, może także spowodować pogorszenie warunków ruchu na skrzyżowaniu.

Budowa łącznika ulic Źródlanej i Spokojnej
Budowa łącznika ulic Źródlanej i Spokojnej - 06.2023 · fot. Gabriela Placha - wójt gminy Goczałkowice-Zdrój


Już wkrótce sytuacja powinna się jednak poprawić.

- Realizujemy bowiem dwie gminne inwestycje, które mają doprowadzić do zmniejszenia korków na ul. Brzozowej i ul. Głównej. Chodzi o budowane właśnie drogi - ul. Warzywną wzdłuż DK 1, od ul. Głównej do ronda w rejonie zakładów mięsnych, a także łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej. Roboty trwają, inwestycje mają zakończyć się w październiku - zapowiada G. Placha.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: Gabriela Placha - wójt gminy Goczałkowice-Zdrój / Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.