bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4522

[ZDJĘCIA] Prace na ul. Wzgórze budzą kontrowersje. MZD wyjaśnia

Z tematem prac ziemnych na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej zgłosił się do nas mieszkaniec Bielska-Białej i właściciel jednego z lokali gastronomicznych przy rynku. W jego ocenie nie wszystko jest tak, jak być powinno. Do sprawy ustosunkował się Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. A kością niezgody są prace przy instalacji gazowej realizowane od kilku miesięcy w rejonie starówki.

Czytelnik zaniepokojony niewłaściwym zabezpieczeniem prowadzonych prac zgłosił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie. Jego zdaniem, zniszczeniu przy pracach ziemnych może ulec nawierzchnia z kostki brukowej. Dodatkowo, luźne kruszywo i pył może doprowadzić do zatkania kanalizacji burzowej.

Prace na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej · fot. Nadesłane przez czytelnika


Jest dobrze? Jest dobrze.Zwróciliśmy się w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Wczoraj, 19 czerwca dostaliśmy odpowiedź, w której zostaliśmy zapewnieni, że przedmiotowe roboty są pod stałym nadzorem i kontrolą inspektorów kontroli pasa drogowego. Pomimo tej deklaracji, jak czytamy w dalszej części pisma, wykonawca został poinformowany o złym zabezpieczeniu urobku z wykopu oraz o złym składowaniu kostki. Jeśli dojdzie do uszkodzeń kostki lub zatkania odpływów, wykonawca prac będzie zobowiązany do naprawy.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.