bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2206

[ZDJĘCIA] Fatalny stan Goleszowskiej. Doczeka się remontu?

Niespełna kilometrowy odcinek drogi nie może doczekać się remontu już prawie cztery lata. Zmotoryzowani mieszkańcy Osiedla Beskidzkiego w Bielsku-Białej mają już dość lawirowania między dziurami. Z prośbą o interwencję zgłosił się do nas mieszkaniec wspomnianej ulicy. Od czterech lat wymienia on pisma z urzędnikami i na nic się to zdało, bo sensownego remontu nadal nie przeprowadzono.

Stan ulicy Goleszowskiej · fot. Nadesłane przez czytelnika


Zacznijmy od początkuW kwietniu 2019 roku naprawę ulicy Goleszowskiej zadeklarował Kierownik Administracji Osiedla Beskidzkiego. Kwestia utrzymania stanu nawierzchni wtedy należała do Beskidzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rok później, wiosną 2020 roku zaniepokojony mieszkaniec ponownie zwraca się z prośbą o poprawę stanu nawierzchni. Jak czytamy w piśmie które otrzymał, decyzją Prezydenta Miasta Bielska-Białej z dnia 25 września 2019, ulica Goleszowska została przekazana w trwały zarząd do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Spółdzielnia zwróciła się do MZD o remont całej ulicy i otrzymała odpowiedź, że zostały zabezpieczone środki na pokrycie tej inwestycji.

Lata lecą, pora na kolejne pismaWiosną 2022 roku mieszkaniec w kolejnym już piśmie zostaje zapewniony o remoncie drogi. Ten miał odbyć się w III kwartale. W czerwcu bieżącego roku, w odpowiedzi na kolejną już wiadomość, czytamy że procedura polegająca na udzieleniu zamówienia na wykonanie napraw cząstkowych nawierzchni jest w trakcie, a realizacja nastąpi po podpisaniu umowy.

W Biuletynie Informacji Publicznych MZD ostatni przetarg dotyczący modernizacji wybranych ulic jest z 29 maja bieżącego roku. Niestety, w 3 zadaniach na które został podzielony, próżno szukać na liście ulicy Goleszowskiej.

Dziś wysłaliśmy zapytanie do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej z prośbą o informację czy i ewentualnie kiedy ulica Goleszowska będzie remontowana. Czekamy na odpowiedź urzędu.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.