bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2996

Parking koło Sfery będzie płatny. Poszerza się SPP w Bielsku-Białej

Z uwagi na występujący deficyt miejsc postojowych w rejonie ulic: Podwale, Stefana Okrzei, Gazowniczej, Stanisława Dubois, Michała Grażyńskiego, Nadbrzeżnej, Towarzystwa Szkoły Ludowej, Komorowickiej pojawiła się potrzeba włączenia tych ulic w istniejącą strefę płatnego parkowania. Na wymienionych ulicach zostawimy pojazd za opłatą już od 1 września.

Sfera, centrum handlowe, sklepy,
Galeria Sfera · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Uchwałą w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej, podjętą na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, radni poszerzyli strefę płatnego parkowania w okolicach Sfery.

- Rozpoczęcie poboru opłat w tym obszarze wymusi rotację parkujących tam pojazdów i wyeliminuje tym samym postoje długookresowe. Poprawi to sytuację parkingową w tym rejonie miasta. Po rozszerzeniu, obszar obecnej strefy płatnego parkowania powiększy się o kolejne 190 miejsc postojowych - informował na sesji dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś.

O abonament parkingowy będą mogli ubiegać się również przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w lokalach przylegających bezpośrednio do granicy strefy płatnego parkowania, a nie tylko tych znajdujących się w jej obszarze.

Większa strefa płatnego parkowania w okolicach Sfery!

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.