bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4065

Wysiadła z auta na skrzyżowaniu. Obywatelskie ujęcie pijanej kobiety

Wzorowa reakcja obywateli zapobiegła tragedii na drodze. Nietrzeźwej kierującej dalszą jazdę uniemożliwiły inne dwie kobiety. Jak się okazało miała prawie 3 promile alkoholu.

alkomat, trzeźwość
fot. policja.pl


W niedzielę 25 czerwca około godziny 10:00 bielska policja została powiadomiona przez dwie kobiety, iż ujawniły one przy ul. Pileckiego nietrzeźwą kierującą, która po dojeździe do skrzyżowania z ulicą Kolistą w pewnym momencie zatrzymała pojazd, a następnie wysiadła z niego. Przechodzące wówczas dwie mieszkanki Bielska-Białej zauważyły, że kierująca chwiejnym krokiem zaczęła chodzić koło samochodu, po czym po chwili ponownie wsiadła za kierownicę, chcąc kontynuować jazdę. Obserwatorki zaistniałej sytuacji niezwłocznie zareagowały, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwej kobiecie.

Policjanci z bielskiej drogówki niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, ustalając, iż kierującą samochodem marki Dacia jest 52-letnia kobieta, u której badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile. Kierująca straciła swoje prawo jazdy. Grozi jej teraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

- Dzięki wzorowej reakcji obywateli nie doszło do tragedii na drodze, a sprawca przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy - mówią bielscy policjanci, którzy apelują o odpowiedzialne zachowanie. Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zawsze stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.