bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 29 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6113

Barierki nie pomogły, Nissan wjechał w głebokie urwisko

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około 22:00 na ul. Warszawskiej w rejonie Węzła Komorowice. Zgłoszenie do służb wpłynęło niemalże w tym samym momencie co informacja o kraksie na obwodnicy – piszemy o tym tutaj.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 75-latka jadąca Nissanem Juke, utraciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w barierki, które nie zatrzymały pojazdu. SUV najechał na barierki i wjechał w głębokie urwisko, zlokalizowane po prawej stronie jezdni na wysokości pasa zjazdowego w kierunku Cieszyna. Na całe szczęście zdarzenie widział inny kierowca, który zatrzymał się i zaalarmował służby. Kobieta znajdowała się wewnątrz pojazdu leżącego na boku i nie była w stanie samodzielnie opuścić pojazdu lub zaalarmować kogokolwiek o zaistniałej sytuacji. Samochód wjechał tak głęboko w zarośla, że nie było żadnych szans żeby którykolwiek z przejeżdżających później kierowców mógł go zauważyć. Z pomocą strażaków ranna 75-latka zdołała opuścić samochód i została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego. Po badaniach okazało się, że nie odniosła obrażeń zagrażających jej życiu. Jeszcze w nocy opuściła bielski szpital. Utrudnienia w ruchu trwały blisko trzy godziny. Niestety w tej sytuacji nie zorganizowano od razu objazdów. Jeden z okolicznych mieszkańców ubrał kamizelkę odblaskową i tłumaczył przejeżdżającym kierowcom w jaki sposób mogą objechać miejsce wypadku ulicami Poligonową i Mazańcowicką. Dopiero kilkanaście minut przed północą w pobliżu miejsca zdarzenia pojawił się dodatkowy patrol policji i funkcjonariusze rozpoczęli pomoc kierowcom, którzy od blisko dwóch godzin tkwili w korku.

Barierki nie pomogły, Nissan wjechał w głebokie urwisko · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.