bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 1 lipca 2023
  • 3 lipca 2023
  • wyświetleń: 1949

Nauka opanowania samochodu na symulatorze? Jak najbardziej!

Artykuł sponsorowany:

Sobotni poranek pokazał, że wielu kierowców nie radzi sobie z opanowaniem samochodów na mokrej nawierzchni. Zjawisko aquaplaningu sprawiło dziś rano, że kilkunastu kierowców w regionie rozbiło swoje samochody. Oferujemy możliwość doskonalenia techniki jazdy bez bardzo drogiej wycieczki na tor rajdowy z płytą poślizgową. Można zrobić to na naszych symulatorach, które w sposób rzeczywisty oddają charakterystykę prowadzenia pojazdów na różnych nawierzchniach przy różnej prędkości.

DM Racing Simulators w Jaworzu przy ul. Bielskiej 611
fot. Marek Ogrodzki


Do tego tekstu i tej formy spontanicznie natchnął nas poranny artykuł [FELIETON] Za szybko w deszczu. Aquaplaning nie wybacza! Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego studia simracingu DM Racing Silulators w Jaworzu koło Bielska-Białej. Znajdziecie tam dwa, bardzo zaawansowane symulatory wyścigowe wyposażone w dziesiątki czujników i siłowników, które na bieżąco symulują jazdę samochodem.

rs tor poznanl fly iku subaru 22b pure 26 01 2023 212044
Symulator to nie tylko zabawa, ale także doskonała lekcja techniki prowadzenia pojazdów · fot. mat. prasowe


Do woli możecie trenować w kontrolowanych warunkach znajdując granicę utraty przyczepności konkretnego pojazdu. Sami możecie przekonać się jak ważne są opony, twardość zawieszenia, wielkość samochodu czy rodzaj napędu. Zobaczycie jak te czynniki wpływają na moment, w którym samochód zaczyna "odpływać". To także doskonała okazja do wypracowania odruchów, które pozwolą zapanować nad samochodem, który już znalazł się w poślizgu. Zobaczycie jak odzyskać kontrolę operując pedałami hamulca i przyspieszenia.

Screenshot ks toyota celica st185 ks nordschleife 19 8 122 22 59 0
Realistyczne odczucia sprawią, że szybko nauczysz się pokory za kierownicą · fot. mat. prasowe


Na symulatorze 6-dof odczucia są tak realistyczne że na pewno każdy z was wyjdzie z uśmiechem na twarzy, ale również będzie jest to dobry trening i nauka pokory na drodze. Na miejscu dowiecie się gdzie popełniacie błędy za kierownicą i o ile będziecie chcieli, po kilku wizytach na pewno wasze umiejętności się poprawią, co spowoduje większe bezpieczeństwo podczas codziennych podróży po drogach regionu.

Na hasło "Bielskie Drogi" do 16 lipca 10% rabatu!Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.