bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 lipca 2023
  • wyświetleń: 1477

Przełom w sprawie skrzyżowania DW941 z Akacjową w Ustroniu?

W piątek, 30 czerwca bieżącego roku, drogowcy pojawili się na Wiślance. W późnych godzinach wieczornych usunęli betonowe zapory, które blokowały od marca wjazd na ul. Akacjową. Coś dzieje się w temacie skrzyżowania, ale daleko jeszcze do sukcesu mieszkańców.

dw941 ustroń akacjowa blokada betony
Otwarcie łącznika DW941 z ul. 3-go Maja · fot. Artur Robert Steczkiewicz


Nie kryją zdziwieniaOkoliczni mieszkańcy nie kryją zdziwienia. W piątkowy wieczór, około godziny 22.00 drogowcy odblokowali wlot ul. Akacjowej (łącznik do ul. 3 Maja). Próżno na stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach szukać informacji na temat wprowadzonej spontanicznie zmiany organizacji ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu.

Z wielką radością przyjęliśmy decyzję ZDW w Katowicach o odblokowaniu ulicy Akacjowej (łącznika DW941 z ulicą 3 maja w Ustroniu). Razem z mieszkańcami apelowaliśmy o zniesienie blokady od lutego br. Przypominamy jednak, że od ubiegłego roku apelowaliśmy przede wszystkim o wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej pracującej w trybie „all red” na przejściu dla pieszych, która poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz wymusi na kierowcach ograniczenie prędkości, wpływając jednocześnie na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu DW941 z ulicą Akacjową. Musimy wpłynąć na ograniczenie prędkości na tym skrzyżowaniu, gdyż to ona jest głównym czynnikiem wypadkogennym. Usunięcie blokady zlikwidowało dyskomfort mieszkańców, turystów oraz upłynniło komunikację na pozostałych skrzyżowaniach DW941 w Ustroniu, czekamy jednak na niezbędną decyzję o instalacji sygnalizacji świetlnej.

Damian RyszawyStowarzyszenie Bezpieczna Obwodnica Ustronia, radny miasta Ustroń


Na środę, 5 lipca o godzinie 17.30 w sali OSP Ustroń Polana planowane jest kolejne spotkanie z mieszkańcami.

Jakie zostaną podjęte decyzje i czy dojdzie do planowanej blokady drogi podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej i innych ważnych wydarzeń w regionie? Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.