bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 4 lipca 2023
  • wyświetleń: 3748

Będą nowe nakładki asfaltowe na 23 ulicach w Bielsku-Białej

23 ulice w Bielsku-Białej otrzymają w najbliższym czasie nowe nakładki asfaltowe. Na ten cel Miejski Zarząd Dróg przeznaczył 14 mln zł.

Będą nowe nakładki asfaltowe na 23 ulicach w Bielsku-Białej
Będą nowe nakładki asfaltowe na 23 ulicach w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


- Na listę dróg do remontu trafiły ulice, które w ostatnim czasie były zgłaszane przez radnych Rady Miejskiej Bielska-Białej oraz mieszkańców w trakcie spotkań sprawozdawczych organizowanych przez rady osiedli. Inwestycje mają zostać zrealizowane w tym roku. To wszystko jest rozłożone w czasie, gdyż MZD wyłania wykonawców w postępowaniach przetargowych, które sukcesywnie są ogłaszane - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Obecnie otwarto ofert na trzy zadania:
  1. zadanie obejmujące ulice - Jana Kazimierza, Kasztelańską oraz Złote Łany;
  2. zadanie obejmujące ulice - Mariana Langiewicza oraz Wrzosową;
  3. zadanie obejmujące ulice: Ikara, Macierzanki, Podgórną oraz Urodzajną.


Po dokończeniu procedury przetargowej podpisane zostaną umowy na realizacje tych zadań. W najbliższym czasie, bo już 12 lipca, zostaną otwarte oferty w kolejnym postepowaniu przetargowy na dwa zadania - pierwsze obejmuje modernizację ulic: Architektów, Kaperskiej, Braci Gierymskich oraz Potok; drugie Juliana Tuwima, Klemensa Matusiaka oraz gen. Mariusza Zaruskiego.

Trwają też przygotowania następnych przetargów dotyczące modernizacji takich ulic, jak: Młodzieżowa do Bliskiej, Nabrzeżna z chodnikiem, stara Bystrzańska, Skarpowa, Wodna, Katowicka, Mazańcowiska i Karpacka.

- Jeżeli wszystkie postępowania przetargowe pójdą z godnie z planem, to do końca roku 2023 miejskie ulice zyskają nową jakość nawierzchni - podsumowuje bielski magistrat.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.