bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 lipca 2023
  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 20271

Totalny cyrk na Grażyńskiego. Nowe zwężenie ze sporymi problemami

W poniedziałek, 10 lipca zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą MZD w Bielsku-Białej, wprowadzony został kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu związany z przebudową ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mowa o zwężeniu w rejonie ronda u zbiegu Kwiatkowskiego i Grażyńskiego (Rondo Ofiar Katynia). To co tam się aktualnie dzieje można określić tylko w jeden sposób - totalny cyrk.Kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu związany jest z wyłączeniem części powierzchni ronda na skrzyżowaniu ulic Eugeniusza Kwiatkowskiego i Michała Grażyńskiego. - Ruch na skrzyżowaniu sterowany będzie przez sygnalizację wahadłową. Prosimy zachować szczególną ostrożność w obrębie prowadzonych prac - mogliśmy przeczytać w komunikacie MZD.

Faktycznie jest sygnalizacja świetlna, ale kompletnie nie zdała egzaminu. Z naszych obserwacji wynika, że w niektórych momentach z dwóch kierunków może świecić się zielone światło. Kierowcy spotykają się na środku i później jest spory problem z odblokowaniem zwężenia. O potencjalnym problemie chwilę przed publikacją artykułu powiadomiliśmy kierownictwo MZD w Bielsku-Białej. Zostaliśmy zapewnieni, że na miejsce niezwłocznie mają się udać serwisanci, którzy zweryfikują te doniesienia i jeśli będzie taka konieczność, wyregulują działanie sygnalizacji świetlnej.

Krótko przed godziną 10.00 na zwężonym fragmencie ronda doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zahaczył o bok samochodu osobowego. Widoczna na filmie karetka pogotowia ratunkowego została wezwana do kierującej pojazdem osobowym. Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży została profilaktycznie przebadana przez zespół ratownictwa medycznego. Na filmie również widać, że ambulans miał spore problemy z przejazdem przez zwężony fragment drogi.

Trwa rozbudowa  ul. Kwiatkowskiego. Będą kolejne utrudnienia
Ze zmianami w organizacji ruchu można zapoznać się na poniższej grafice. · fot. MZD Bielsko-Biała

mp, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.