bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 lipca 2023
  • wyświetleń: 3547

Były kontrole UOKiK na bielskich stacjach. Jakość paliwa zadowala

Bielszczanie mogą spokojnie tankować paliwo na miejscowych stacjach przynajmniej na tych skontrolowanych przez UOKiK. Na specjalnej mapie można sprawdzić, gdzie dokonano badań.

stacja benzynowa, benzyna


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował najnowszy raport z kontroli jakości paliw w Polsce, w tym w Bielsku-Białej i okolicach. Jak się okazuje, wszystkie skontrolowane stacje otrzymały "zielone światło".

Inspekcja Handlowa przez cały rok sprawdza, czy paliwa dostępne na polskim rynku spełniają wymagania. Kontrolom podlegają producenci paliw, hurtownicy, magazynujący oraz prowadzący stacje przedsiębiorcy. Dobór miejsc poddanych kontroli zależy od sygnałów od kierowców, innych organów (np. policji) i negatywnych wyników z poprzednich lat.

- Kontrolujemy paliwa dostępne na stacjach przez cały rok. Celem naszych działań jest poprawa ich jakości, a przede wszystkim bezpieczeństwo konsumentów i przedsiębiorców. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z wyników kontroli. Są ogólnodostępne i na bieżąco aktualizowane na mapie paliw dostępnej na uokik.gov.pl - mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Eksperci w laboratorium weryfikują zgodność badanych próbek z normami określonymi w Ustawie o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz Rozporządzeniu Ministra Gospodarki ws. wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Przepisy określają parametry wpływające na zanieczyszczenie środowiska oraz prawidłowe funkcjonowanie pojazdów, także w różnych porach roku.

Jak wynika z raportu, z którym można zapoznać się TUTAJ w Bielsku-Białej i okolicach nie stwierdzono nieprawidłowości.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.