bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 lipca 2023
  • wyświetleń: 1154

Bezpieczniej koło Poczty. Nowe przejście dla pieszych w Straconce

Kilka dni temu na ul. Górskiej, w rejonie placówki Poczty Polskiej i sklepu Żabka, powstało nowe przejście dla pieszych. Na tym fragmencie ul. Górskiej ruch pieszych jest dość spory i przejścia dla pieszych ewidentnie tam brakowało - mówią mieszkańcy, którzy cieszą się z tej małej, ale jakże ważnej inwestycji.

Bielsko-Biała, ul. Górska przejście
Nowe przejście dla pieszych przy ul. Górskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Zawodzie - 8.07.2023 · fot. sid


Nowe przejście dla pieszych znajduje się miejscu, gdzie kierowcy często łamali przepisy i zatrzymywali się na poboczu drogi. Choć przy ul. Górskiej 50 znajduje się placówka poczty jak i sklep, to nie ma tam zbyt dużego parkingu. Przed wejściem do sklepu mogą zaparkować maksymalnie 2-3 samochody, a zapotrzebowanie jest znacznie większe, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Pojazdy parkujące nieprawidłowo wzdłuż ul. Górskiej przysłaniają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ul. Zawodzie i zmuszają kierowców jadących ul. Górską do przekraczania linii podwójnej ciągłej. Wielokrotnie interweniowała tam drogówka i z tej okazji sypały się mandaty.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.