bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 3754

Miał 5 promili i jechał skuterem. Cudem uniknięto tragedii...

Wzorowa reakcja obywateli zapobiegła tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący skuterem wjechał do przydrożnego rowu, po czym próbował odjechać. Jak się okazało miał przeszło 5 promili alkoholu!

Interwencja policji przy ul. Żywieckiej w Kalnej - 9.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W niedzielę, 9 lipca po godzinie 12.30 policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zostali powiadomieni jednego z uczestników ruchu, że na ulicy Widokowej w Kalnej zauważył jadącego przed nim na skuterze mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi i właściwego toru jazdy. Ostatecznie okazało się, że sytuacja miała miejsce przy ul. Żywieckiej w Godziszce, w rejonie skrzyżowania z ulicą Widokową.

- Kierujący samochodem cały czas podążał za skuterzystą. W pewnym momencie mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu, a jadący za nim kierowca samochodu wykorzystując ten moment podbiegł i zabrał mu kluczyki, uniemożliwiając tym samym jego dalszą jazdę. Powiadomieni policjanci niezwłocznie przybyli we wskazane miejsce, ustalając, iż kierującym skuterem jest 52-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, u którego badanie alkomatem wykazało przeszło 5 promili - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

52-latek został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Grozi mu teraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

- Dzięki wzorowej reakcji obywateli nie doszło do tragedii na drodze, a sprawca przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie. Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zawsze stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych - podkreślają mundurowi.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.