bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 lipca 2023
  • 15 lipca 2023
  • wyświetleń: 5303

[FOTO] Niezwykły pokaz przed Ratuszem. Pojazdy zachwycały swoim pięknem

Od środy, 12 lipca trwa 44. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA „B”). Dzisiaj na bialskim placu Ratuszowym odbył się pokaz elegancji. Zobaczcie zdjęcia!

Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielskiedrogi.pl


Dzisiaj po starcie honorowym o godzinie 9.31 z centrum Szczyrku zawodnicy odwiedzili zamek w Grodźcu, po czym powrócili do Bielska-Białej, gdzie o 14.00 na Placu Ratuszowym rozpoczął się Konkurs Elegancji. Podczas wydarzenia zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu prezentowały się przed jury.

Sędziowie pod przewodnictwem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego wyłonią i uhonorują pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Około godziny 16.15 uczestnicy Rajdu w asyście policji przejadą barwną kawalkadą przez miasto w kierunku Szczyrku. Wieczorem w SPA Hotelu META odbędzie się uroczyste zakończenie Rajdu i wręczenie pucharów zwycięzcom imprezy.

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych trwa od środyPokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023
Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielskiedrogi.pl


Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych ruszył w środę, 12 lipca, kiedy jego zawodnicy zostali przyjęci w SPA Hotelu "META" w Szczyrku, który jest również bazą wydarzenia.

W czwartek, 13 lipca po śniadaniu i odprawie zawodnicy wystartowali o godzinie 9.00 i w odstępach jednominutowych pojechali wg itinerera strzałkowego (książki drogowej) przez Węgierską Górkę do Istebnej, gdzie w hotelu złoty Groń przewidziano przerwę obiadową. Następnie uczestnicy zwiedzili Rezydencję Prezydenta, a wracając do Szczyrku mieli postój na parkingu kolejki gondolowej.

Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023
Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielskiedrogi.pl


Wczoraj po starcie o godzinie 9.00 trasa Rajdu prowadziła do Suchej Beskidzkiej, gdzie przeprowadzono próby sprawnościowe. Zaplanowano tam również przerwę obiadową w restauracji "Kasper Suski".

Rajd zorganizowany jest przez Komisje Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego, pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej i Burmistrza Szczyrku, przy współorganizacji Polskiego Związku Motorowego, UM Bielsko-Biała i sponsorów. Bierze w nim udział ponad 60 załóg.

Krążowniki szos na drogach regionu. Będzie też barwna kawalkada
Zabytkowe pojazdy na drogach regionu. Będzie barwna kawalkada · fot. Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.