bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 13 lipca 2023
  • wyświetleń: 1848

[FOTO] Trwają inwestycje drogowe w powiecie bielskim

Wszystkie przejścia dla pieszych doświetlono, w okolicy kościoła powstały „pasy” z wysepką. Bezpieczniej jest po modernizacji ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach. Mowa o odcinku między skrzyżowaniem z ulicami: Topolową i Traugutta, a przejazdem kolejowym. To ostatnia oddana inwestycja na drogach powiatu bielskiego.

Przebudowany fragment ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Powiat bielski


Wkrótce drogowcy pojawią się w tym mieście na ul. Legionów oraz na ul. Oświęcimskiej w Dankowicach.
Na ok. półkilometrowym fragmencie ul. Węglowej wyremontowano jezdnię, chodniki i zatoki autobusowe. Całość kosztowała 3,75 mln zł, z czego połowa kwoty pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na wkład własny solidarnie złożyły się samorządy: powiat i czechowicka gmina (oba po prawie 1 mln zł). Starosta bielski dziękuje za współpracę czechowickiemu samorządowi.

- Tylko dzięki zrozumieniu i dołożeniu się do wkładu własnego jesteśmy w stanie realizować duże inwestycje. Cieszę się z tego, bo wiemy jak trudny finansowo także dla samorządów mamy czas - mówi Andrzej Płonka.

Największa obecnie inwestycja w powiecie bielskim - budowa nowego mostu w centrum Porąbki biegnie zgodnie z planem. - Stara tymczasowa przeprawa została rozebrana. W tej chwili trwają prace przy fundamentach pod nowy most. W sierpniu powinien zacząć się montaż stalowej konstrukcji - informuje Rafał Kopeć, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

Nowa łukowa przeprawa powinna stanąć już na wiosnę przyszłego roku. Wykonawca ma czas do listopada 2024 roku Trwają roboty również w najbliższej okolicy - na ul. Bukowskiej, jest to droga z Porąbki do Czańca.

Już wkrótce drogowcy pojawią się na ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Półkilometrowy odcinek (od DK 1 do ul. Narutowicza) z prawoskrętem do krajowej „jedynki” w kierunku Pszczyny ma być gotowy do końca roku. Plac budowy przekazano także w Dankowicach.
Mowa o ostatnim fragmencie ul. Oświęcimskiej - od ul. Góra w stronę Jawiszowic w powiecie oświęcimskim.

To nie koniec dobrych wiadomości. W środę, 12 lipca podpisano umowę z wykonawcą kolejnego odcinka czechowickiej ul. Legionów - od ul. Lipowskiej do granicy z Bielskiem-Białą.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.