bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 14 lipca 2023
  • wyświetleń: 129

Czym kierować się w wyborze firan do salonu?

Materiał partnera:

Salon to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tam odpoczywamy, zarówno samotnie, jak i w towarzystwie domowników bądź gości. Nic więc dziwnego w tym, że każdemu zależy na tym, by salon był urządzony komfortowo i pięknie się prezentował. Jednym z dodatków, który doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, mogą być firany. Zanim jednak udamy się do sklepu w celu ich zakupu, warto zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

firany


Jaki odcień wybrać?Wybierając firany do salonu, nie sposób nie zwrócić uwagi na ich kolor. To jedno z podstawowych kryteriów, którym kierujemy się, wybierając większość dodatków do domu. Zanim zakupimy firany w jakimś konkretnym odcieniu, warto przyjrzeć się pomieszczeniu, w którym mają się one znaleźć.

Jeżeli salon nie należy do przestronnych, a wręcz można uznać go za niewielki, dobrze jest zwrócić się w kierunku jasnych firan. Śmiało wybierajmy spośród takich kolorów jak biel, écru czy beż. Postarajmy się również o to, by firanki były gładkie. Dzięki temu nasz salon będzie wyglądał na nieco większy. Jeżeli jednak cieszymy się przestronnym pokojem, możemy pokusić się o kupno firanek w dość niestandardowych odcieniach. Godne uwagi będą także wzory, na przykład motywy kwiatowe.

Na jaką tkaninę warto się zdecydować?Firany do salonu mogą być wykonane z różnych materiałów. Dla niektórych największe znaczenie ma wygląd firanek, a więc bez znaczenia będzie dla nich to, czy są uszyte z tkaniny syntetycznej, czy też z naturalnej. Dla innych skład jest jednak dosyć istotny. Na szczęście, nie brakuje zarówno firan lnianych, jak i bawełnianych czy poliestrowych. Atutem ostatniej z wymienionych tkanin jest spora wytrzymałość oraz to, że firany z niej uszyte raczej nie będą się miąć.

Warto zastanowić się także nad tym, czy do naszego salonu lepsze będą firanki satynowe, czy też bez połysku. Pierwsza opcja wydaje się być idealna do salonów nowoczesnych i w stylu glamour. Druga powinna sprawdzić się w bardziej tradycyjnych wnętrzach.

Gdzie poszukiwać dobrych jakościowo firan?Firany do salonu znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Możemy zatem dokonać zakupu zgodnie ze swoimi osobistymi preferencjami. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że różnorodność firan w sklepach internetowych oraz oszczędność czasu sprawia, że zakupy online wydają się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Warto dać sobie nieco czasu na przejrzenie kilku, a może i kilkunastu propozycji. Dzięki temu istnieją duże szanse na dokonanie w pełni satysfakcjonującego wyboru.