bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 16 lipca 2023
  • wyświetleń: 1649

Czechowice: w końcu jest asfalt na drogach na osiedlu Południe. Miasto podsumowało prace

Na początku lipca zakończyły się prace odtworzeniowe po budowie kanalizacji sanitarnej oraz budowie sieci wodociągowej realizowane na osiedlu Południe. Czechowicki Urząd Miejski podsumował prace.

Ul. Lipowska w Czechowicach-Dziedzicach
Ul. Lipowska w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wykonawca robót drogowych zakończył prace bitumiczne związane z odtworzeniem nawierzchni po robotach. Ostatnim etapem prac było położenie warstwy ścieralnej, którą wykonano na całej szerokości jezdni m.in. na ul. Lipowskiej, ul. Zamkowej, ul. Pawiej, ul. Żurawiej, ul. Jaskółczej, ul. Słowiczej, ul. Kruczej, ul. Kamionki, ul. Krętej, ul. Napierskiego, ul.Podlarysz, ul.Różanej, ul.Hiacyntów, ul. Przebiśniegów, ul.Krokusów, ul. Nowej, ul.Oliwnej i wielu innych.

Prace polegały na odtworzeniu nawierzchni w miejscach gdzie prowadzone były prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i modernizacją sieci wodociągowej w ramach projektu pn. "Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czechowice-Dziedzice - Etap 2".

- Gmina Czechowice-Dziedzice współfinansuje koszty odtworzenia dróg gminnych po budowie kanalizacji sanitarnej oraz modernizacji sieci wodociągowej. W związku z tym drogi są odtwarzanie w lepszym standardzie niż przewidywał unijny projekt - poinformował magistrat.Przypomnijmy, mieszkańcy tego rejonu miasta musieli czekać długo na nowy asfalt na ulicach, gdzie przeprowadzono prace. W wielu komentarzach, także na portalu czecho.pl, wyrażali swoje sfrustrowanie. Pojawiały się również informacje o uszkodzonych zawieszeniach w samochodach.

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość w trakcie utrudnień w ruchu, które wynikały z prowadzenia prac odtworzeniowych - możemy przeczytać w piątkowej informacji zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

"Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice - etap 2" to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.