bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 lipca 2023
  • wyświetleń: 2120

Brawurowa akcja policjanta w czasie wolnym od służby. Zatrzymał pijanego kierowcę

Późnym wieczorem w piątek 14 lipca przy ul. Bielskiej w Jasienicy został zatrzymany pijany kierowca. Zatrzymania dokonał policjant z Bielska-Białej, który w tym czasie nie był na służbie.

alkomat, pijany
Bielski Policjant, w czasie wolnym od pracy, zatrzymał w Jasienicy nietrzeźwego kierowcę. Zdjęcie ilustracyjne · fot. policja.pl


Około godziny 23.00 mundurowy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zauważył samochód marki Honda, który z impetem wjechał na parking przy sklepie. Po chwili z auta wysiadł mężyczyzna i chwiejnym krokiem zaczął chodzić wokół pojazdu. Bielski policjant postanowił zareagować - wyciągnął kluczyki ze stacyjki, po czym zauważył, że nietrzeźwy mężczyzna zaczyna uciekać. Dogonił go, obezwładnił oraz wezwał jasienickich stróżów prawa.

Po ich przybyciu 40-latka poddano badaniu alkomatem - okazało się, że w organizmie miał blisko dwa promile. Mężczyzna stanie przed sądem. - Reakcja i czujność policjanta udowadnia, że policjantem jest się zawsze, także poza służbą - podkreśla asp. sztab. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

kr / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.