bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 lipca 2023
  • wyświetleń: 2995

W końcu będzie połączenie z "ronda do nikąd" w Goczałkowicach-Zdroju

Robotnicy pracują na ul. Warzywnej w Goczałkowicach-Zdroju. Powstanie prawie kilometr drogi od ul. Głównej do ronda w pobliżu zakładów mięsnych.

Trwa budowa ul. Warzywnej w Goczałkowicach-Zdroju - 18.07.2023 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Zadanie przewiduje przebudowę ul. Robotniczej na długości ponad 800 m. Powstanie także prawie kilometr drogi - ul. Warzywnej, wzdłuż DK 1, od ul. Głównej do ronda w pobliżu zakładów mięsnych (potocznie zwanym rondem do nikąd). Jednocześnie wybudowana i przebudowana zostanie tam kanalizacja deszczowa. Powstaną 22 miejsca postojowe w rejonie obiektów handlowych, przy skrzyżowaniu ul. Warzywnej z ul. Główną.

Zdaję sobie sprawę, że realizowane inwestycje drogowe wiążą się z utrudnieniami dla mieszkańców. Robimy jednak wszystko, aby były one jak najmniej uciążliwe. Proszę pamiętać, że po zakończeniu prac wszyscy skorzystamy na nowych i przebudowanych połączeniach drogowych.

Gabriela PlachaWójt Gminy Goczałkowice-Zdrój


Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RADEX sp. z o.o. z Bielska-Białej, na kwotę 4 mln 545 tys. 17 zł 67 gr. Na to zadanie gmina pozyskała prawie 3,5 mln zł dofinansowania z rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

ar, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.