bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 lipca 2023
  • wyświetleń: 2140

Groźna kraksa na Katowickiej w Ustroniu

We wtorek, 18 lipca na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu doszło do zderzenie dwóch osobówek. Mimo solidnie rozbitych aut, uczestnikom na szczęście nic się nie stało. Kolizja miała miejsce na feralnym skrzyżowaniu, o którym ostatnio dość głośno za sprawą urzędniczego zamieszania.

W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Sprawcą jest kierujący Volkswagenem Polo - jadąc ul. Akacjową nie zastosował się do znaku STOP nakazującego zatrzymanie pojazdu nie ustępując pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem Touranem, który poruszał się w stronę Wisły. - przekazuje nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, podkom. Krzysztof Pawlik.

Kolizja dwóch osobówek na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu - 18.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na miejscu interweniował patrol policji oraz straż pożarna. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, ruch odbywał się wahadłowo.

Wszystko po staremuPrzypomnijmy, łącznik do ulicy 3 Maja został otwarty 30 czerwca bieżącego roku. Wcześniej, decyzją Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach ze względów bezpieczeństwa część skrzyżowania została wyłączona z ruchu. Pomimo głośnego sprzeciwu mieszkańców Ustronia, zarządca drogi pozostaje obojętny na postulaty w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.

Bez kompleksowego rozwiązania problemu będą wypadki. Mieszkańcy miasta w swoich apelach prosili o zdemontowanie betonowych barier (łącznik do ul. 3 Maja) oraz o instalacje sygnalizacji świetlnej. Bez tych powiązanych ze sobą działań bezpieczniej na tym skrzyżowaniu nie będzie!

Damian RyszawyStowarzyszenie Bezpieczna Obwodnica Ustronia, radny miasta UstrońMieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Będzie blokada!W najbliższy poniedziałek, 24 lipca odbędzie się kolejne spotkanie mieszkańców w sali OSP Ustroń Polana. Brak działań w sprawie budowy świateł ze strony zarządcy drogi oraz marszałka wojewódzka śląskiego może oznaczać blokadę drogi wojewódzkiej. Takową mieszkańcy zapowiedzieli na czas trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej, a ten rozpoczyna się już za niespełna dwa tygodnie.

dw941 ustroń akacjowa blokada betony
Otwarcie łącznika DW941 z ul. 3-go Maja · fot. Artur Robert Steczkiewicz

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.