bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 24 lipca 2023
  • wyświetleń: 1693

Kolejny weekend z promilami w tle! Coraz więcej pijanych na drogach pow. cieszyńskiego

Mamy już dla Was statystyki z minionego weekendu na drogach śląska cieszyńskiego. Niestety, nie napawają one optymizmem. Jest gorzej niż tydzień temu, a co najbardziej może martwić to rosnąca ilość nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend, w dniach 21 - 23 lipca na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 12 zdarzeń drogowych. W ich wyniku nikt nie został ranny, wszystkie zostały zakwalifikowane jako kolizja drogowa. To jednak nie jest największy problem.

Alkohol to zły pasażerJak informuje nas podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP Cieszyn, policjanci ujawnili aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich będąc pod wpływem alkoholu zdecydowało się jednak na dwa koła zamiast czterech. Pamiętajmy, że za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) grozi 1000 zł mandatu, a za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) kara w wysokości do 2500 zł. To oczywiście najłagodniejsze skutki, bo oprócz tego narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę życia lub zdrowia na skutek wypadku, który możemy spowodować.

Groźna kraksa w sobotni poranekDo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 22 lipca w Ustroniu. Na ulicy Partyzantów, w rejonie skrzyżowania z ul. Jelenica, 28-letnia kierująca osobowym Dodgem wskutek niedostosowania prędkości, straciła panowanie nad pojazdem w następnie czego wjechała do rowu. Kobieta była trzeźwa, a obecny na miejscu patrol policji ukarał ją mandatem karnym.

kolizja dachowanie ustroń partyzantów jelenica
Kolizja w Ustroniu - 22.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.