bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 25 lipca 2023
  • 26 lipca 2023
  • wyświetleń: 6824

Jedno dachowanie, cały dzień zamieszania. Wrak do góry kołami dezorientował kierowców

We wtorek, 25 lipca po południu nasza redakcyjna skrzynka zaroiła się od wiadomości na temat wypadku w Dębowcu (pow. cieszyński). Kierowcy zatrzymywali się na widok leżącego w polu samochodu. Na miejscu próżno jednak było szukać kierowcy i służb ratunkowych. Co tam się wydarzyło?

dębowiec katowicka kolizja dachowanie
Dachowanie na ul. Katowickiej w Dębowcu - 25.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Aby ustalić szczegóły zdarzenia drogowego z ulicy Katowickiej w Dębowcu zwróciliśmy się do oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Dębowiec, ul. Katowicka to zdarzenie z rana. 24-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego z powodu zmęczenia, zaśnięcia najechała na znak drogowy w wyniku czego wypadła z drogi. Została ukarana mandatem karnym. Według policjantów obsługujących zdarzenie, nie było potrzeby odholowania pojazdu niezwłocznie, gdyż nie zagraża bezpieczeństwu i znajduje się poza drogą publiczną.

podkom. Krzysztof PawlikOficer Prasowy KPP Cieszyn


Warto nadmienić, że zgodnie z prawem nie ma obowiązku natychmiastowego usunięcia uszkodzonego pojazdu, który nie stanowi przeszkody w ruchu. Zdezorientowani kierowcy na widok leżącego w polu samochodu zatrzymywali się celem udzielenia pomocy. Na drodze robiło się spore zamieszanie, które mogło skończyć się kolejnym wypadkiem. Jak samochód pełen płynów eksploatacyjnych leżący na dachu w polu uprawnym ma się do kwestii ekologii? - To pytanie pozostawiamy otwarte i bez jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie jak kwestie tego, że przy wraku ktoś co chwilę się zatrzymywał i biegł po błocie chcąc udzielić pomocy. Komu? - Temu, komu nie chciało się uprzątnąć bałaganu, który przypadkowo zrobił. Laweta nie przyjedzie od razu, ale w dzisiejszych czasach nie trzeba na nią czekać sześciu albo siedmiu godzin.

Podejmując działania związane z pomocą ofiarom wypadku, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Najpierw należy prawidłowo zabezpieczyć swój pojazd i oznaczyć miejsce działań. Warto również ubrać kamizelkę odblaskową. Ta choć nie jest obowiązkowa w świetle obowiązujących w Polsce przepisów, może uratować nam życie.

Po publikacji artykułu, w środę rano skontaktowała się z nami kierująca, która tłumaczy całą sytuację. Z jej relacji wynika, że z miejsca wypadku została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala i tam spędziła kilka godzin. Została zapewniona, że samochód jest zabezpieczony. Myślała, że będzie odholowany na jakiś parking. Okazało się, że leżał w rowie, aż do momentu gdy po wyjściu ze szpitala sama zorganizowała pomoc drogową.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.