bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 lipca 2023
  • wyświetleń: 3354

W końcu doczekają się remontu chodnika? Kolejny apel i odpowiedź starosty

Do starosty powiatu bielskiego trafiła kolejna prośba o remont chodnika przy ulicy Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach - to droga powiatowa. Jak się okazuje, sprawa do łatwych nie należy...

Skrzyżowanie ulic Szkolnej i Polnej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.09.2022
Skrzyżowanie ulic Szkolnej i Polnej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.09.2022 · fot. mp


Interpelację w sprawie remontu chodnika przy ulicy Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach, od skrzyżowania ulic Szkolnej i Polnej do cmentarza żydowskiego, skierowała do władz powiatu bielskiego radna Ewa Kmiecik-Wronowicz. Prośba została przesłana w imieniu rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, mieszkańców oraz użytkowników drogi

- W ubiegłych latach większy odcinek chodnika został wybudowany, jednakże pozostało około 60 metrów, które wymagają natychmiastowej naprawy (położenia kostki brukowej). Wyremontowany chodnik poprawi bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz osób starszych korzystających z przystanku PKM - zauważa członkini Rady Powiatu.

Okazuje się, że sprawa do łatwych nie należy. - Z żalem stwierdzam, że nie jesteśmy w stanie przeznaczyć środków na to zadanie. Przy tak wielkim zaangażowaniu finansowym Powiatu w inwestycje na terenie Czechowic-Dziedzic w kontekście innych gmin powiatu bielskiego oraz znacznego wzrostu cen remontów i inwestycji drogowych - w roku bieżącym nie będzie to możliwe - poinformował w odpowiedzi starosta bielski, Andrzej Płonka.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.