bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 lipca 2023
  • 28 lipca 2023
  • wyświetleń: 10521

[FOTO] Trwa inwestycja za 61 000 000 zł. Stary wiadukt na Kwiatkowskiego przechodzi właśnie do historii

Niedawno rozpoczęły się prace wyburzeniowe wiaduktu znajdującego się w ciągu ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. To jeden z elementów modernizacji tej drogi. W rejonie prac wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją, który jest modyfikowana w ramach postępów prac.

Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Kwiatkowskiego. Zdjęcia z 27.07.2023 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Przypomnijmy, przebudowa ulicy Kwiatkowskiego w zasadniczym zakresie obejmuje budowę praktycznie nowego wiaduktu nad linią kolejową nr 139. Prace dotyczą blisko 600-metrowego odcinka tej ulicy pomiędzy skrzyżowaniem z ulica Warszawska i Rondem Ofiar Katynia.

Oprócz rozbiórki wiaduktu i budowy nowego nasypu wraz z dwoma obiektami mostowymi - jeden będzie nad linią kolejową, a drugi nad drogą technologiczną wiodącą do zakładu Befared - inwestycja obejmie także rozbudowę mostu nad potokiem Starobielskim oraz umocnienie koryta w jego sąsiedztwie, a także przebudowę Ronda Ofiar Katynia wraz z wlotami. W ciągu ul. Kwiatkowskiego powstaną też nowe schody i winda łącząca ulicę z peronem stacji kolejowej Bielsko-Biała Północ.

Jak zapewniają drogowcy, nowy układ drogowy spowoduje większy komfort przejazdu z wydzielonymi relacjami skrętnymi, dodatkowo w obrębie ronda zostanie przeprowadzona ścieżka rowerowa zgodnie ze standardami bezpieczeństwa ruchu rowerowego.

Inwestycja ma trwać do marca 2025 roku. Na jej sfinansowanie miasto przeznaczy 61 mln zł brutto, z czego 35 mln zł pochodzić będzie ze strategicznego programu rządowego Polski Ład.

mp, sid / bielskiedrogi.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.