bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 2022

Weekend na drogach pow. cieszyńskiego. Ranna seniorka w szpitalu po spotkaniu z rowerzystą

Z danych, jakie otrzymaliśmy dzisiaj z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie można śmiało stwierdzić, że miniony weekend był stosunkowo bezpieczny. Mniej zdarzeń drogowych niż w analogicznym okresie tydzień temu oraz mniej nietrzeźwych kierujących. Mimo wszystko, aż tak kolorowo nie było.

Podczas minionego weekendu, w dniach 28 - 30 lipca na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 8 zdarzeń drogowych oraz ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego samochodem. Niestety, jedno ze zdarzeń zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Zderzenie z rowerzystą. Seniorka w szpitaluW piątek, 28 lipca w Kiczycach doszło do zderzenia rowerzysty z pieszym. 16-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego jadąc rowerem ul. Prostą potrącił idącą nieprawidłową stroną jezdni 75-letnię mieszkankę powiatu. Kobieta w wyniku spotkania z kierującym jednośladem doznała złamania oraz potłuczeń. Na miejscu interweniowały policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policja, potrącenie, rower, ilustracja
fot. sxc.hu


Groźna kraksa w WiśleO dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy piątkowej kraksy w Wiśle. Na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Konopnickiej spotkały się dwie osobówki - Fiat Fiorino oraz Opel Corsa. Winnym temu zdarzeniu jest kierujący Fiatem, 20-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Na skutek nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Oplem Corsa, kierowanym przez 52-letniego mieszkańca powiatu sosnowieckiego. Samochód poszkodowanego w wyniku uderzenia został wytrącony z toru jazdy, wypadł z drogi i zatrzymał się parę metrów od koryta rzeki Wisły. Szczęśliwie kierujący i 13-letni pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Bez szwanku z tego zdarzenia wyszedł również kierujący Fiatem Fiorino. Obecni na miejscu funkcjonariusze policji ukarali go mandatem karnym.

kolizja wisła wyzwolenia
Kolizja dwóch osobówek w Wiśle - 28.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.