bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1878

[ZDJĘCIA] Wszystkie służby zabezpieczały wyścig Tour de Pologne

W środę 2 sierpnia ulicami Bielska-Białej i powiatu bielskiego przejechał 80. kolarski wyścig Tour de Pologne. Trasę 5. etapu zabezpieczali policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz żandarmeria wojskowa. Mundurowi na całej trasie przejazdu dbali o bezpieczeństwo sportowców oraz kibiców.

Służby zabezpieczały wyścig Tour de Pologne - 5. etap - 02.08.2023 · fot. KMP Bielsko-Biała


5. etap kolarskiego wyścigu przebiegał na trasie od Pszczyny do Bielska-Białej. Trasa głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi została podzielona na odcinki, które zostały trwale wyłączone z ruchu na godzinę przed przejazdem wyścigu. Po przejechaniu kolarzy poszczególne odcinki zabezpieczonej trasy były sukcesywnie otwierane.

W zabezpieczeniu brali udział Policjanci z bielskiej komendy wraz z kolegami z jednostek z Zawiercia, Zabrza, Jaworzna, Tychów, Tarnowskich Gór, Katowic, Mikołowa, oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej.

Kolarze pokonując główny odcinek V etapu wjechali od strony Wisły do Szczyrku, przejechali przez Buczkowice, Wilkowice, a następnie wjechali na teren Bielska-Białej i przejechali ulicami; Żywiecką, PCH, Sempołowskiej, Dmowskiego, Stojałowskiego, Orkana, Sobieskiego, Konopnickiej, rondo Hulanka, Aleją Andersa, Aleją Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i ulicą Gościnną. Policjanci dbali także o bezpieczeństwo uczestników i widzów Tour de Pologne Junior, którego pętla o długości blisko 5 km prowadziła ulicami: aleją Armii Krajowej, Karbową i Kolistą.

Bielska policja dziękuje wszystkim kibicom i mieszkańcom za okazaną policjantom życzliwość, a kierowcom za stosowanie się do zmiany organizacji ruchu i poleceń stróżów prawa zabezpieczających wyścig.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.