bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1598

[FOTO] Przełom w Ustroniu! Deklaracja Marszałka w sprawie Katowickiej

W czwartek, 3 sierpnia miało miejsce kolejne spotkanie mieszkańców w sali OSP Ustroń Polana. Tematem było niezmiennie, bezpieczeństwo na ul. Katowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Akacjową. Obecny na miejscu był również Rzecznik Marszałka Województwa Śląskiego.

Kilka miesięcy heroicznej walki na rzecz bezpieczeństwa przyniosły rezultaty. Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego jest przychylenie się do postulatów mieszkańców, których reprezentowało Stowarzyszenie Bezpieczna Obwodnica Ustronia.

Spotkanie mieszkańców w sali OSP Ustroń Polana - 3.08.2023 · fot. Paweł Sztefek, Radny Miasta Ustroń


Zgodnie z dzisiejszą deklaracją, już wkrótce ma zostać przygotowana koncepcja i projekt sygnalizacji świetlnej dla pieszych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 941 z ul. Akacjową.

Ogromnie cieszę się z pisma, jakie Stowarzyszenie Bezpieczna Obwodnica Ustronia otrzymało w dniu dzisiejszym na spotkaniu w sprawie blokady DW941 z rąk Rzecznika Marszałka Województwa Śląskiego Pana Sławomira Gruszka, w którym padła obietnica instalacji sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania DW941 z ulicą Akacjową w Ustroniu. Dziękuję Marszałkowi Województwa Śląskiego Panu Jakubowi Chełstowskiemu oraz Członkowi Zarządu Województwa Śląskiego Panu Krzysztofowi Klimoszowi za pisemne zapewnienie realizacji postulatu mieszkańców Ustronia, w odpowiedzi na negatywne rozpatrzenie przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego naszego wniosku o instalację fotoradaru. Dziękuję Burmistrzowi Wisły Tomaszowi Bujokowi za zaangażowanie i pomoc, dziękuję również Burmistrzowi Przemysławowi Korczowi. Dziękuję z całego serca wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w negocjacje, spotkania, rozmowy, chociaż nie zawsze było łatwo. Największe podziękowania kieruję w stronę Marzeny Kondziela, która straciła na tym przejściu dla pieszych w tragicznym wypadku syna Pawełka. Marzena wykazała się niebywałą odwagą, determinację oraz wiarą w to, że możemy jako jedność osiągnąć to, co jeszcze nie tak dawno było dalekie od realizacji.

Damian RyszawyStowarzyszenie Bezpieczna Obwodnica Ustronia, radny miasta Ustroń


Przypomnijmy, mieszkańcy Ustronia domagali się zmian na wspomnianym skrzyżowaniu w związku z licznymi wypadkami do jakich dochodziło. Najtragiczniejsze miało miejsce jesienią zeszłego roku, kiedy na oznakowanym przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącony został młody chłopak. Lokalna społeczność w tej sprawie była wyjątkowo zdeterminowana. Dzisiejszy dzień jest dla nich sukcesem, bo to ich działania i widmo blokady głównej arterii, której mieli dokonać, przyczyniły się do zmiany decyzji w sprawie feralnego skrzyżowania.

zebranie mieszkańcy osp ustroń polana
Zebranie mieszkańców w sali OSP Ustroń Polana · fot. pj / bielskiedrogi.pl

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.