bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1401

Rusza wyczekiwana inwestycja na Złotych Łanach. Będzie nowy chodnik

Mieszkańcy osiedla Złote Łany doczekają się w końcu nowego chodnika przy ul. Złotych Kłosów. Jak poinformował radny Maksymilian Pryga, wykonawca najpóźniej 1 sierpnia miał rozpocząć prace budowlane.

złote łany, bloki, blok
Mieszkańcy osiedla Złote Łany długo czekali na remont chodnika przy ul. Złotych Kłosów · fot. bielsko.info


Obejmą one rozbiórkę starego chodnika i budowę nowego z kostki betonowej, rozbudowę oświetlenia ulicznego czy wykonanie odwodnienia. - Przepraszamy za utrudnienia w ruchu, ale inwestor obiecał przeprowadzić prace szybko i sprawnie - napisał w mediach społecznościowych radny Pryga.

Loading...


Remont chodnika przy ul. Złotych Kłosów to jedna z trzech inwestycji, jakie Ratusz zaplanował do przeprowadzenia w ciągu wakacji na terenie osiedla Złote Łany. Do władz Bielska-Białej w sprawie harmonogramu prac inwestycyjnych, które w najbliższym czasie będą podejmowane na terenie osiedla mieszkaniowego Złote Łany, zwrócił się miejscowy radny Maksymilian Pryga.

- W ostatnim czasie na terenie osiedla mieszkaniowego Złote Łany, Urząd Miejski w Bielsku-Białej podejmuje szereg działań inwestycyjnych. Zgodnie z przyjętymi zapisami uchwały budżetowej na przestrzeni najbliższych miesięcy planowane są trzy kluczowe inwestycje, na które w sposób szczególny czekają wszyscy, zainteresowani mieszkańcy: remont chodnika przy ulicy Złotych Kłosów remont ulicy Tuwima oraz dalsza część remontu ulicy Urodzajnej. Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości życia oraz funkcjonowania całej społeczności lokalnej i przyczyniają się do systematycznego rozwoju osiedla za co jako radny miejsca w sposób szczególny dziękuję - podkreślił przedstawiciel bielszczan.

Jednak "w trosce o dobry przepływ informacji" poprosił, by przedstawiono szacunkowy czas w jakim wspomniane inwestycje zostaną zrealizowane.

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, procedury przetargowe dotyczące modernizacji ul. Juliana Tuwima, modernizacji ul. Urodzajnej i budowy chodnika na ul. Złotych Kłosów zostały rozpoczęte przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Rozpoczęcie prac wszystkich zadań planowane jest w okresie wakacyjnym. Dokładne terminy realizacji będzie można określić po rozstrzygnięciu przetargów - podkreślił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

kr, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.