bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1344

Wraki aut w Hałcnowie stoją i... stać będą. "Parkują na parkingu"

Wracamy do interwencji radnego Kołka, który w ubiegłym tygodniu zwracał uwagę na dwa gruchoty pozostawione na parkingu przed Domem Kultury w Hałcnowie. Jak twierdzą władze miasta, nie mogą z nimi nic zrobić.

Dom Kultury w Hałcnowie
Na parkingu przed Domem Kultury w Hałcnowie wciąż stoją dwa wraki aut. Ratusz twierdzi, że nie może z nimi nic zrobić · fot. MDK Bielsko-Biała


O sprawie pisaliśmy tutaj. Radny Kołek podkreślał, że porzucone wraki aut zajmują dwa miejsca na parkingu, z których mogliby skorzystać odwiedzający placówkę kultury lub nieodległy kościół.

Odpowiedzi na jego interpelację udzielił wiceprezydent Piotr Kucia. Wskazuje on szereg przepisów prawnych, wynikających z rozporządzenia MSW czy ustawy Prawo o ruchu drogowym. - Nie zostały spełnione przesłanki określone w ww. przepisach i tym samym brak jest podstaw do usunięcia przedmiotowych pojazdów - podkreśla. - Samochody, o których mowa, parkują na parkingu, tj. poza drogą publiczną, w związku z tym nie mogą zostać odholowane na koszt właściciela - dodaje.

Kucia dodaje jednak, że działania w tej sprawie podjęła Straż Miejska i powiadomiła właścicieli aut.

kr / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.