bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2049

Mieszkańcy os. Langiewicza mają powody do zadowolenia. Rusza druga część remontu ważnej ulicy

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka ul. Urodzajnej na bielskim Osiedlu Langiewicza. Tym razem prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Łagodną.

osiedle langiewicza
Mieszkańcy os. Langiewicza od lat czekali na remont ul. Urodzajnej · fot. bielsko.info


Remont pierwszego, około 60-metrowego odcinka ul. Urodzajnej, rozpoczął się w maju tego roku. Teraz przyszedł czas na naprawę nawierzchni kolejnego fragmentu jednej z głównych arterii os. Langiewicza. Na realizację tej inwestycji od dawna czekali mieszkańcy.

Rozpoczęcia prac doglądał radny Maksymilian Pryga, który wielokrotnie zabiegał o przeprowadzenie inwestycji.

Loading...


Warto przypomnieć, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przeznaczył 14 mln zł na wykonanie nakładek asfaltowych na 23 ulicach w mieście, w tym właśnie ul. Urodzajnej. - Na listę dróg do remontu trafiły ulice, które w ostatnim czasie były zgłaszane przez radnych Rady Miejskiej Bielska-Białej oraz mieszkańców w trakcie spotkań sprawozdawczych organizowanych przez rady osiedli. Inwestycje mają zostać zrealizowane w tym roku. To wszystko jest rozłożone w czasie, gdyż MZD wyłania wykonawców w postępowaniach przetargowych, które sukcesywnie są ogłaszane - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Obecnie otwarto oferty na trzy zadania:
  • zadanie obejmujące ulice - Jana Kazimierza, Kasztelańską oraz Złote Łany;
  • zadanie obejmujące ulice - Mariana Langiewicza oraz Wrzosową;
  • zadanie obejmujące ulice: Ikara, Macierzanki, Podgórną oraz Urodzajną.Po dokończeniu procedury przetargowej podpisane zostaną umowy na realizacje tych zadań. W najbliższym czasie, bo już 12 lipca, zostaną otwarte oferty w kolejnym postepowaniu przetargowy na dwa zadania - pierwsze obejmuje modernizację ulic: Architektów, Kaperskiej, Braci Gierymskich oraz Potok; drugie Juliana Tuwima, Klemensa Matusiaka oraz gen. Mariusza Zaruskiego.

Trwają też przygotowania następnych przetargów dotyczące modernizacji takich ulic, jak: Młodzieżowa do Bliskiej, Nabrzeżna z chodnikiem, stara Bystrzańska, Skarpowa, Wodna, Katowicka, Mazańcowiska i Karpacka.

- Jeżeli wszystkie postępowania przetargowe pójdą z godnie z planem, to do końca roku 2023 miejskie ulice zyskają nową jakość nawierzchni - podsumowuje bielski magistrat.

kr, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.