bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 7 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1832

[FOTO] Kompilacja zdarzeń drogowych minionego weekendu. Brak odpowiedzialności i umiejętności?

Miniony weekend, 4 - 6 sierpnia na drogach naszego regionu nie wypadł najlepiej. Kierowcom zdecydowanie nie sprzyjała deszczowa pogoda, większość zdarzeń miała miejsce w niedzielę 6 sierpnia. Niestety, nadal też zdarzają się amatorzy jazdy na podwójnym gazie.

kolizja bielsko warszawska trakcyjna budowlanych
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej - 4.08.2023 · fot. pj


Do dwóch poważnych i groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło już na początek weekendu, w piątek 4 sierpnia. Pierwsze z nich miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Trakcyjnej. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, 3 osoby zostały zabrane na badania do szpitala. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

Druga kraksa miała miejsce na drodze ekspresowej S-52 w Bielsku-Białej. Na jezdni w kierunku Cieszyna zderzyły się w sumie 4 pojazdy. Mimo iż zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę, początkowo jezdnia była całkowicie zablokowana.

Sobota z promilami w tle!W sobotę, 5 sierpnia około godziny 16.30 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów uczestniczący w kraksie wypadł z drogi i wpadł do rowu. Sprawcą tego zdarzenia był kierujący Mazdą 33-letni mężczyzna. Niestety, był pijany - wydmuchał 1 promil. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, nie było osób poszkodowanych.

Interwencja służb ratunkowych na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 5.08.2023
fot. Facebook / OSP Lipowiec


Test umiejętności kierowców?W niedzielę, 6 sierpnia w naszym regionie panowała zdecydowanie kiepska pogoda. Mimo to, ruch na drogach był dość spory. Niestety, nie wszyscy kierujący poradzili sobie z gorszymi warunkami do jazdy. Dowodem tego były nieustająco przychodzące na naszą redakcyjną skrzynkę informacje o utrudnieniach, a było ich naprawdę sporo. Z naszych obliczeń wynika, że na lokalnych drogach ekspresowych doszło aż do ośmiu kolizji.

Kolejkę zdarzeń rozpoczął kierujący osobowym Mercedesem. Około godziny 14.00 doprowadził on do zderzenia z barierami energochłonnymi w Grodźcu, na ekspresowej S-52.

kolizja s-1 s1 bariery
Kolizja samochodu osobowego z barierami energochłonnymi - 6.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na kolejną kraksę nie trzeba było długo czekać. Około godziny 15.30 na S-52 w Bielsku-Białej kierująca samochodem Fiat Punto wypadła z drogi i wylądowała za barierami energochłonnymi. Kierujący musieli liczyć się z utrudnieniami na węźle Andersa, które trwały około 30 minut.

kolizja s-1 s1 bariery
Kierujący samochodem osobowym wypadł z drogi - 6.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Zakręt idiotów wciąż aktualnyZa sprawą budowy drogi ekspresowej S-1 do Mysłowic wkrótce dużej zmianie ulegnie węzeł Suchy Potok, a w raz z nim zniknie słynny "zakręt idiotów". Już od jakiegoś czasu kierujący muszą codziennie liczyć się tam z utrudnieniami, w związku z zwężeniem jezdni. Można by pomyśleć, że znikną również kolizje w tym miejscu. Niestety, nic z tego. W niedzielę, 6 sierpnia około godziny 18.20 kierujący osobowym Fordem doprowadził do zderzenia z barierami energochłonnymi.

kolizja s-1 s1 bariery
Kolizja samochodu osobowego z barierami energochłonnymi - 6.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Kolejne słynne miejsce?Na drogowej mapie regionu rysuje się kolejne, po "zakręcie idiotów", miejsce owiane złą sławą. W rejonie węzła Mikuszowice na ekspresowej jedynce dochodzi w ostatnim okresie do wielu zdarzeń drogowych. Większość z nich, to kolizja z udziałem jednego samochodu osobowego, którego kierujący w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, wpada na bariery energochłonne. Takich incydentów, w niedzielę 6 sierpnia w sumie było co najmniej cztery.

Kolizje z barierami energochłonnymi na S-1 w rejonie węzła Mikuszowice - 6.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Najtragiczniejsze w skutkach zdarzenie miało miejsce około godziny 24.00. Kierujący osobowym Fordem najechał na tył Mercedesa. W wyniku uderzenia pojazd sprawcy stanął w płomieniach. Znacznemu spaleniu uległ również pojazd poszkodowanego. Na miejscu interweniowały policja oraz straż pożarna, a kierujący musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami na czas działań służb.

Drogi powiatu cieszyńskiegoO statystyki zdarzeń drogowych zapytaliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Podczas minionego weekendu, 4 - 6 sierpnia mundurowi z cieszyńskiego garnizonu odnotowali 15 kolizji drogowych. Niestety, ujawniono również kilka osób, które w ogóle nie powinny znaleźć się za kierownicą. Mowa o czterech nietrzeźwych kierujących samochodem oraz dwóch osobach z aktywnym zakazem prowadzenia.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.