bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1446

[FOTO] Droga wyglądała jak powierzchnia Wenus. W końcu jest na niej asfalt

Mieszkańcy ulicy Zielonej w Czechowicach-Dziedzicach w końcu doczekali się nowego asfaltu na fragmencie tej drogi. Gotowy jest także przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Karola Miarki, jednak na udostępnienie go będzie trzeba trochę poczekać.

Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki - 8.08.2023 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


O problemie związanym z brakiem asfaltu na fragmencie ulicy Zielonej w Czechowicach-Dziedzicach pisaliśmy między innymi w styczniu 2022 roku. Już wtedy mieszkańcy tego rejonu miasta od kilkunastu miesięcy oczekiwali na odtworzenie nawierzchni drogi. Ponadto w tym czasie nie prowadzone były żadne prace.

Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2022 · fot. mp / czecho.pl


Trzeba dodać, że niedostępny był również przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Karola Miarki - przygotowano jedynie przejście dla pieszych. Jak tłumaczyła nam wtedy Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, prace przerwano "z uwagi na wystąpienie kolizji z infrastrukturą podziemną, podczas budowy nowego obiektu kolejowego nad ul. Miarki". Konieczne było wykonanie dodatkowych prac projektowych oraz pozyskanie decyzji w celu wznowienia robót.

Najlepsze zdjęcie jakie kiedykolwiek zrobiono na Venus i ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach od jakichś trzech
- Najlepsze zdjęcie jakie kiedykolwiek zrobiono na Venus i ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach od jakichś trzech lat - czytelnik Robert. · fot. Nadesłane przez czytelnika / Robert


Do tematu powróciliśmy w lipcu ubiegłego roku, kiedy jeden z naszych czytelników przesłał nam powyższe zdjęcie. Również wtedy nie prowadzone były żadne prace, o czym informował portal czecho.pl w artykule "Nie ma drogi i przejazdu pod wiaduktem. Mieszkańcy czekają".

Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki - 8.08.2023
Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki - 8.08.2023 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Teraz mamy dobre wiadomości - na wspomnianym fragmencie ulicy Zielonej kilka dni temu w końcu pojawił się asfalt. Prawie gotowy jest także przejazd pod wiaduktem na ul. Karola Miarki, jednak jest on jeszcze niedostępny - trwają ostatnie prace. Obecnie monitoruje go kilka kamer.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.